Cyklomaratón Trnava - Rysy opäť s vyše stovkou účastníkov: Medzi prihlásenými aj primátor Bročka

Trnavskú posádku SNP si uctia už po 38. raz. Za deň prejdú na bicykloch vyše 300 kilometrov. Pozrite sa, aká trasa cyklistov čaká.

Dominika Handzušová
Ilustračný obrázok k článku Cyklomaratón Trnava - Rysy opäť s vyše stovkou účastníkov: Medzi prihlásenými aj primátor Bročka
Zdroj: TASR

Je to už sedemdesiat rokov, odkedy príslušníci Trnavskej vojenskej posádky v auguste 1944 odišli spolu s dobrovoľníkmi z Trnavy na Pohronie bojovať do Slovenského národného povstania. Cyklomaratón Trnava – Rysy si túto posádku začalo pripomínať pred 41 rokmi.

Deň v sedle

Cyklomaratón na znak vďaky prejde nonstop jazdu zaujímavou trasou. Slávnostný štart je naplánovaný na skoré ráno 3:45 vo štvrtok 30. júla. Príchod do tábora v Tatranskej Lomnici je očakávaný o 19:30. Trasa je rozdelená na tri etapy. Prvá vedie cez Hlohovec, Topoľčany, Partizánske a Vtáčnik do Horných Hámrov. Tu je prvá prestávka s prejavom vďaky pri pamätníku.

Pokračuje sa Pohroním cez Žiar nad Hronom, Zvolen, Banskú Bystricu a Podbrezovú na Čertovicu. Prestávky sú v Strážoch na obed a v Čertovici, medzitým opäť prejav vďaky pri pamätníku v Nemeckej. Cesta ďalej vedie cez Východnú, Tatranskú Štrbu, Štrbské Pleso a Smokovce do Tatranskej Lomnice.

Po cyklotúre túra do Tatier

Cykloturisti si deň pred štartom o 19. hodine uctia pamiatku účastníkov bojov pri Pamätníku SNP na Univerzitnom námestí v Trnave. V piatok a sobotu majú účastníci voľný program. Určite však využijú možnosť túry na Rysy, Kriváň a iné končiare.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame