Díler drog spolu s klientom skončili v rukách polície: Počkali si ich pred obchoďákom

Dvojicu si kriminalisti na základe získaných informácií počkali na parkovisku pred nákupným centrom. Díler drog spolu s jeho klientom skončili v rukách kriminalistov.

Ilustračný obrázok k článku Díler drog spolu s klientom skončili v rukách polície: Počkali si ich pred obchoďákom
Zdroj: TASR

Kriminalisti Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave zadržali dílera drog a jeho klienta. Informovala o tom hovorkyňa KR PZ Martina Kredatusová.

Počkali si na odovzdanie tovaru

V utorok (22. 1.) si kriminalisti na základe získaných informácií na parkovisku pred nákupným centrom v Dunajskej Strede počkali na odovzdanie tovaru.

„Policajti priamo pri čine obmedzili na osobnej slobode 24-ročného Arnolda z Dunajskej Stredy podozrivého z predaja drog a 45-ročného Alexandra z okresu Komárno podozrivého z nákupu,“ uviedla Kredatusová.

Zaistili pervitín

Pri zákroku policajti zaistili zatavenú injekčnú striekačku a plastové vrecko s obsahom kryštalickej látky. Expertíza na Kriminalistickom a expertíznom ústave PZ potvrdila, že zaistenou látkou bol pervitín, z ktorého by bolo možné vyrobiť minimálne 19 dávok drog.

„Na základe zhromaždených dôkazov a vykonaných procesných úkonov v spolupráci s Okresným riaditeľstvom PZ v Dunajskej Strede vyšetrovateľ krajskej kriminálnej polície obvinil oboch zadržaných z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ doplnila krajská hovorkyňa.

V súčasnosti sú umiestnení v celách policajného zaistenia, pričom vyšetrovateľ spracoval podnet pre prokurátora na ich väzobné stíhanie a čakajú na rozhodnutie súdu.

Starší z dvojice bol už v minulosti za takýto skutok odsúdený, mladší je obvinený za skutok závažnejším spôsobom konania. V zmysle zákona im hrozí odňatie slobody na desať až 15 rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR