Správy

Dokončili výstavbu úseku Vážskej cyklomagistrály: Pribudlo aj cyklistické odpočívadlo

Sereď a Šúrovce už spája nový úsek Vážskej cyklomagistrály. Práce budú pokračovať aj na jar.

Ilustračný obrázok k článku Dokončili výstavbu úseku Vážskej cyklomagistrály: Pribudlo aj cyklistické odpočívadlo
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) dokončil výstavbu úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Sereďou a Šúrovcami v dĺžke 1,7 kilometra. Na jar bude pokračovať v jej predĺžení po most v Siladiciach. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

Dokončený druhý úsek

„S projektovaním cyklotrás sme začali pred vyše piatimi rokmi doslova na zelenej lúke. Aktuálne sme dokončili už druhý úsek Vážskej cyklomagistrály v rámci Trnavského kraja. Význam úseku medzi Sereďou a Šúrovcami spočíva v napojení Serede a jej priemyselnej zóny s okolitými obcami. Potenciál ešte viac vzrastie vďaka ďalšiemu úseku medzi Šúrovcami a mostom v Siladiciach, do ktorého sa pustíme v najbližších mesiacoch,“ uviedol Viskupič.

Plnohodnotná a bezpečná cyklotrasa sa nachádza na korune hrádze pri pravom brehu Váhu, začína sa v katastrálnom území Serede a končí sa pri časti obce Valtov Šúr.

Prečítajte si tiež

Projekt za stovky tisíc eur

S výstavbou sa začalo na konci augusta minulého roka, na trase vybudovali aj cyklistické odpočívadlo. TTSK projekt spolufinancoval z príspevku z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 365-tisíc eur.

Celková výška oprávnených nákladov predstavovala 385-tisíc eur.

Úsek po most v Siladiciach bude dlhý 5,4 kilometra, na to TTSK získal nenávratný finančný príspevok z IROP vo výške 1,2 milióna eur. Perspektívne sa počíta s pokračovaním cyklotrasy smerom na Horné Zelenice, Hlohovec a Madunice. Úsek Vážskej cyklomagistrály od Železného mosta v Piešťanoch po hranicu Trnavského s Trenčianskym krajom otvorili pre cyklistov v máji 2022.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM