Dráma na moste nad R1 pri Seredi: Policajti zabránili najhoršiemu

Policajti zachránili muža, ktorého život visel na vlásku. Nechýbalo veľa a celá situácia by sa zmenila na drámu.

Júlia Vargová
Ilustračný obrázok k článku Dráma na moste nad R1 pri Seredi: Policajti zabránili najhoršiemu
Zdroj: Dnes24.sk

Informovala o tom Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave. „Hliadky obvodného oddelenia PZ Sereď zasahovali v pondelok, okolo 16.00 h na moste ponad rýchlostnú cestu R1. Polícia dostala hlásenie, že na moste je osoba, ktorá chce pravdepodobne skočiť dole.“

Viacerí ľudia, ktorí práve prechádzali okolo si všimli muža na moste nad R1 pri vjazde do Serede. „Ešteže sme stihli rýchlo zareagovať a podarilo sa nám zachrániť ľudský život… aj toto mi urobí hneď krajší deň keď ako ohlasovateľ môžem aspoň takto pomôcť,“ napísal Michal Solár na facebook Polície Slovenskej republiky.

Vďaka nahláseniu muža v ohrození prišla na miesto polícia. Rýchlym a pohotovým zásahom ho dostali z mosta do bezpečia. Vďaka taktickému prístupu k celému incidentu a vhodnej komunikácii sa policajtom podarilo zachrániť ľudský život.

„Policajti npor. Marek Javor, ktorý v službách polície 17 rokov a stržm. Miroslav Malík, novopečený policajt, ktorý len pred dvomi mesiacmi prišiel zo školy do priameho výkonu na obvodnom oddelení, priamo komunikovali s mužom, ktorý sa ocitol v krízovej situácii,“ vysvetľuje hovorkyňa KR PZ v Trnave.

„Por. Roman Boženík a ppráp. Patrik Tóth zabezpečovali okolie, poskytovali podporu, odstavili premávku a koordinovali všetky potrebné a nevyhnutné kroky. Následne muža odovzdali do rúk zdravotníkom,“ dodáva. Postup policajtov si všimli mnohí okoloidúci. Policajtov považujú za hrdinov a chvália ich prácu. Patrí im veľká vďaka.

Polícia Slovenskej republiky na svojom facebooku zdôrazňuje, že samovražda nikdy nevyrieši žiadne problémy. „Vždy sa obráťte na svojich rodičov, súrodencov, učiteľov, kamarátov… Každý má niekedy ťažké obdobie a potrebuje pomoc. Môžete sa obrátiť aj na linky 116 111 a 055/ 622 2323.“

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk