han Správy

Dvaja piataci z Trnavského kraja sa vyznamenali: Učiteľovi zachránili život!

Reakciu, akú by ste niekedy čakali márne u dospelých! Ide o hrdinský čin dvoch žiakov piatej triedy v Skalici, ktorí zachovali chladné hlavy a konali na jednotku.

Ilustračný obrázok k článku Dvaja piataci z Trnavského kraja sa vyznamenali: Učiteľovi zachránili život!
Zdroj: Detskycin.sk

Už viackrát sa potvrdilo, že deti majú niekedy viac odvahy či pud sebazáchovy, ako dospelí. Práve preto si zaslúžia nielen pochvalu, ale aj byť ocenené. Presne k tomu „je na svete“ aj projekt Detský čin roka. Ten oslavuje jubilejný 20. ročník a prebieha pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Hrdinovia Derek a Krištof

Spomínaný projekt Detskycin.sk obsahuje niekoľko kategórii, v ktorých môžete hlasovať, aby ste pomohli určiť víťaza spomedzi všetkých hrdinských činov. Do kategórie Záchrana ľudského života patria Derek Petrovič a Krištof Bogár.

Počas letných prázdnin 2019, našli dvaja žiaci z 5. A triedy ležať v bezvedomí pri nákupnom centre v Skalici učiteľa ZŠ Mallého 2.

Reakcia hodná hrdinov

Dvojica Derek a Krištof spravili to, čo by mal na ich mieste urobiť hocijaký iný dospelý. „Neváhali zo svojho mobilu privolať rýchlu zdravotnú službu. Do jej príchodu ostali pri ňom, zároveň mu postrážili bicykel a osobné veci. Po príchode rýchlej zdravotnej služby bol učiteľ prevezený letecky do Bratislavy,“ uvádza sa na tejto stránke, KDE môžete za spomínanú dvojicu HLASOVAŤ.

Učia sa tam, kde pracuje

„Tým, že neváhali a ihneď zavolať rýchlu pomoc, mu zachránili život. Sme ZŠ, 2. stupeň, na ktorej práve tento učiteľ pracuje. Chlapci boli prijatí na našu školu v júni 2019 a začali chodiť od septembra 2019,“ znie na stránke detskycin2020­.ludialudom.sk.

PR – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: trnava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM