Krimi

Dvojica mužov terorizovala rekreantov: Vykradla niekoľko chatiek na skok od Trnavy

Trnavskí policajti v spolupráci s policajtmi z Trstína objasnili tri prípady vykradnutých rekreačných chatiek v rekreačnej oblasti Jahodník (okres Trnava).

Ilustračný obrázok k článku Dvojica mužov terorizovala rekreantov: Vykradla niekoľko chatiek na skok od Trnavy
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Krádeže majú na svedomí dvaja muži vo veku 48 a 52 rokov. Po staršom mužovi museli policajti vyhlásiť pátranie, bol na neho daný súhlas na zadržanie.

Niekoľko prípadov

„Policajti dokumentovali prvý prípad vykradnutej chatky 24. 11. Do objektu sa vlámal páchateľ cez strešné okno a z interiéru si odniesol motorovú pílu, staré lyže, čelovku a turistické paličky,“ informuje polícia.

O 4 dni neskôr si vykradnuté chatu našiel aj ďalší chatár, ktorému chýbali najmä potraviny, vodka a elektrická gitara.

„Posledný prípad prijali policajti začiatkom decembra. Chatár bol naposledy na chate v novembri, a keď sa vrátil do nej pred Mikulášom, našiel si chatu rozbitú, rozhádzanú a vykradnutú. Páchateľ si z chaty postupne odniesol aj bendžo, 5 l demižón orechovice, pracovné náradie a potraviny,“ dodali muži zákona.

Prečítajte si tiež

Viacnásobné obvinenie

Chatárom boli spôsobené škody za viac ako tisíc eur. Policajtom sa pri zadržaní osôb podarilo časť ukradnutých vecí zaistiť, tie polícia vráti majiteľom.

„Vyšetrovateľ obvinil staršieho muža vo všetkých 3 prípadoch pre pokračovací prečin porušovania domovej slobody v súbehu so zločinom krádeže. Poslednú chatu mal vykradnúť aj za pomoci mladšieho muža, ktorého polícia stíha rovnako pre krádež a porušovanie domovej slobody,“ prezradila polícia a dodáva: „Keďže u staršieho muža videl vyšetrovateľ dôvody väzby, bol na neho podaný návrh, aby bol stíhaný väzobne. Do rozhodnutia súdu zostáva muž v cele policajného zaistenia.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

CHATÁRI NA JAHODNÍKU SI MÔŽU VYDÝCHNUŤ: POLICAJTI ZADRŽALI 2 MUŽOV ➡️Trnavskí policajti v spolupráci s policajtmi z...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Thursday, December 29, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM