Správy

Fond na rozvoj Trnavského kraja podporí nové projekty: V hre je 400-tisíc eur!

Trnavský kraj vyčlenil z fondu na rozvoj 400-tisíc eur. Podporí projekty, ktoré potrebujú na svoju realizáciu väčšie finančné krytie.

Ilustračný obrázok k článku Fond na rozvoj Trnavského kraja podporí nové projekty: V hre je 400-tisíc eur!
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Obce, mestá a organizácie na území Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa opäť môžu uchádzať o finančnú podporu z Fondu na rozvoj Trnavského kraja na aktivity prispievajúce k propagácii a napĺňaniu rozvojového potenciálu kraja. Žiadosti je potrebné zaregistrovať elektronicky od 7. do 22. marca, informoval o tom TTSK.

Na tento účel je vyčlenených 400 000 eur a TTSK organizuje aj sériu informačných stretnutí s verejnosťou v ôsmich mestách kraja.

Prečítajte si tiež

Aké projekty podporia?

„Prostredníctvom fondu podporujeme projekty, ktoré potrebujú na svoju realizáciu väčšie finančné krytie. Prostriedky rozdelíme medzi najlepšie zámery s regionálnym, nadregionálnym, celoslovenským alebo medzinárodným významom. Ide napríklad o aktivity spojené s rozvojom infraštruktúry, rekonštrukciou hradov, ale aj známych kultúrnych pamiatok či rozvojom občianskej spoločnosti,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Výška grantu

Vlani dostalo podporu 34 najlepších projektov zo stovky žiadateľov. Pri minimálnej výške grantu 7 000 eur musia aj v tomto roku preukázať schopnosť päťpercentného spolufinancovania z vlastných zdrojov.

Žiadosti sa podávajú v piatich kategóriách. V roku 2023 bola podporená medzi inými revitalizácia židovského cintorína v Holíči, rekonštrukcia hradu Korlátka, obnova Námestia Bélu Bartóka vo Veľkom Mederi.

„TTSK podporil aj obnovu fasády zvonice vo Vrbovom, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, rekonštrukciu Synagógy Šaštín-Stráže, prípravu cyklotrasy v chotári obce Chtelnica,“ dodal Viskupič.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM