Dominika Handzušová Hokej

Gladiátori majú za sebou prvý prípravný zápas: So Senicou si nič nedarovali

Trnavskí hokejisti predviedli v derby divákom duel plný akcií a osobných súbojov. Zápas sa skončil tesnou prehrou domácich.

Ilustračný obrázok k článku Gladiátori majú za sebou prvý prípravný zápas: So Senicou si nič nedarovali

Zatiaľčo v senickom tíme obrazne povedané neostal kameň na kameni, v Trnave sme mohli vidieť viaceré známe mená. Medzi nové tváre patrila brankárska dvojka, ktorá sa v tretej tretine blysla niekoľkými dobrými zákrokmi.

Rozhodol gól pri vlastnej presilovke

Do zápasu nastúpil ako jednotka Hála, ktorý však už v prvej minúte musel ťahať puk zo svojej brány. Trnavu ideálne prekvapil Pekarčík. Od 11. minúty mala Trnava dlhú päťminútovú presilovku po zákroku Majerčíka. Vyrovnať sa jej ale nepodarilo. V druhej tretine to už vyšlo Lukačovičovi, ktorý vyrovnal pekným bekhendom. Senica však dvoma rýchlymi trefami pri chybách obrany odskočila na rozdiel dvoch gólov.

Trnava opäť doťahovala výsledok, po peknej akcii znížil Peško. Následne mal Videlka trestné strieľanie, ktoré však Obertáš ustál a krátko na to už bolo vyrovnané po dorážke Macháča. Gladiátori navyše dostali opäť presilovú hru. V nej však vypichol puk Ružička, Saliji šiel sám na bránu a strelil napokon rozhodujúci gól. Na oboch stranách sme ešte videli šance, najmä Okoličányho z 59. minúty volala po góle, ale toho sme sa už nedočkali.

HK Gladiators Trnava – HC Dukla Senica 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 27. Lukačovič (Domajev), 48. Peško (Schmidt), 49. Macháč (Marousek, Bachratý) – 1. Pekarčík (Videlka), 32. Pekarčík (Ružička), 34. Ružička (Dobrý), 51. Saliji (Ružička)

Vylúčenia: 3:3 na 2 min, navyše Majerčík 5+DKZ napadnutie oblasti hlavy a krku. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Píšťanský – Valo, Gajdošech.

Trnava: Hála (41. Obertáš) – Demo, Hronec, Jak. Macháč, D. Kubica, Poláček, Reho, Kučera – Domajev, Lisoň, D. Okoličány, Peško, Čunderlík, M. Lukačovič, Glemba, Bachratý ml., Schmidt, Marousek, Hrbáčik.

Senica: J. Račko – Fian, Zábojník, Souček, Škrak, Georgievský, Majerčík – Ružička, Videlka, Pekarčík – Mamula, Dobrý, G. Saliji – Kudlej, Košťál, T. Pavlík – M. Kollár.

V priloženej galérii si môžete pozrieť zábery zo zápasu.