Dominika Handzušová Hokej

Gladiátori remízovali s Hodonínom: Chýbala efektivita v zakončení

Desať a dvanásť gólov padlo v prvých dvoch prípravných stretnutiach hokejistov Trnavy. V treťom už zvlhol pušný prach, hráči sa rozišli po chudobnej remíze 2:2. Zápas sa niesol v duchu prípravy, zachytali si všetci štyria brankári.

Ilustračný obrázok k článku Gladiátori remízovali s Hodonínom: Chýbala efektivita v zakončení

Tretím súperom Trnavy v príprave bol moravský Hodonín. Ten v predchádzajúcom zápase remízoval s extraligovými Piešťanmi 4:4. Hra Drtičov ale mierne zaostala za očakávaniami fanúšikov – do Trnavy pricestovali bez dvoch najlepších formácií vo výrazne omladenej zostave.

Dvojgólový Lisoň

Úvod patril hosťom, ktorým v oťukávačke dala Trnava priestor. Po prvej veľkej šanci na druhej strane ale prišla ďalšia a domáci sa dostali na koňa. Pomohli k tomu dve presilovky, po ktorých skóre otvoril peknou strelou do vinkla Lisoň. O malú chvíľu už bolo vyrovnané. Po siedmich sekundách Hodonín využil svoju presilovku dorážkou z pretlaku pred bránou.

V druhej tretine Trnavu znova do vedenia poslal Lisoň. Čunderlík ho vysunul prihrávkou pred bránu, Lisoň Barusa prekonal blafákom. V 30. minúte ho prestriedal v bráne Kotvan. Hra patrila Trnave, Hodonín sa poväčšine bránil. V závere ho ale pustila Trnava do svojho obranného pásma a pykala. Charvátov pokus o prihrávku zrazil za Petroviča jeho vlastný obranca.

Napriek šanciam bez gólu

Tretia tretina bola na akcie najchudobnejšia. Oba tímy lepšie bránili, hra bola často v strednom pásme a do útoku sa prelievala len nahodením. V 50. minúte Petroviča nahradil Jančovič a okamžite mal možnosť rozchytať sa pri oslabení. Najväčšiu šancu spálil Zezula, brankára už mal natiahnutého na ľade, ale bekhendom poslal prízemnú strelu, ktorú v ľahu dokázal Jančovič ešte zachytiť. Na druhej strane Barillova dorážka tesne minula priestor brány.

Napriek šanciam na oboch stranách zápas napokon skončil remízou. Množstvo príležitostí pritom bolo gólových, no ako to v príprave býva, chýba vždy máličko. V doplnkových samostatných nájazdoch sa už Trnavčanom darilo stopercentne.

HK Gladiators Trnava – SHK Hodonín 2:2 (1:1, 1:1, 0:0)

Góly: 9. Lisoň (Čunderlík), 28. Lisoň (Čunderlík, Hronec) – 12. Tomi, 40. Charvát (Fiedler, Mika).
Vylúčenia: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Rozhodovali: Adamec – Mĺkvy, Gegáň. Divákov: 83.

Trnava: I. Petrovič (50. Dáv. Jančovič) – Burzala, Marek Hronec, P. Poláček, Šišmič, Jak. Macháč, U. Demo – P. Barilla, M. Čunderlík, Lisoň – T. Kubín, Jaroslav Bachratý ml., D. Božik – R. Faktor, Hrbáčik, Kamenický – Závodský.

Hodonín: F. Barus (30. Z. Kotvan) – D. Polesný, P. Pokorný, D. Kulyk, O. Nedvěd, Škápik, D. Fejt, R. Frolek, K. Grman – L. Vrba, D. Piskoř, F. Velechovský – Zezula, R. Smetana, Gilmartin – J. Tomi, A. Duchoslav, Čavoj – V. Mika, Matej Charvát, O. Fiedler.

hokej: Trnava - Hodonín