Dominika Handzušová Hokej

Gladiátori v Detve prekvapili: Do Trnavy sa sťahuje vyrovnaná séria

Trnavskí hokejisti dostali do play-off neľahkého súpera. Detva má najužšie klzisko v lige a špecifické publikum. V prvom zápase ale domácich dokázali dokonale zaskočiť.

Ilustračný obrázok k článku Gladiátori v Detve prekvapili: Do Trnavy sa sťahuje vyrovnaná séria

Do Trnavy sa séria sťahuje za stavu 1:1. Domáce odvety odohrajú Gladiátori v utorok 10. a v stredu 11. februára tradične od 17:00 hod.

Prekvapenie v prvom zápase

Detva začala sériu akoby vystrašene. Trnava ju dokázala zaskočiť, v prvej tretine bola lepšia a gólom Schmidta šla do vedenia. V druhej tretine už musel Hála odolávať útokom Detvy. No znova to boli Gladiátori, kto sa presadil cez Račka. Zo šatne mu v tretej tretine poslal tretí pozdrav Lisoň a Račka nahradil v bráne Volentier. Hru potom poznačili vylúčenia, jednu z presilových hier využil Hajník. Neznamenalo to však zavelenie k obratu, krátko na to na 4:1 upravil opäť Lisoň.

Detva vyrovnala

V druhom zápase museli Gladiátori od úvodu odolávať tlaku Detvy. Na čele s výborne chytajúcim Hálom sa im to darilo. Až šesť sekúnd pred prvou sirénou sa radoval z presilovky Parkhouse. Ďalšiu výhodu využil v druhej tretine Kanaet a o tretí gól sa znova postaral Parkhouse. O dve minúty neskôr dokonal hetrik v oslabení, medzitým ešte trefu pridal Predajniansky. V tretej tretine vystriedal Hálu v bráne Petrovič. Znova sa hra zvrhla v množstvo vylúčení a šarvátok. Skóre ešte upravili Hluch a Petro.

Hrajú za hokejky a obed

„Vedeli sme, čo nás šaká. Búrlivé prostredie od divákov, tlak od súpera, ktorý je favoritom série,“ vyjadril sa tréner Gladiátorov Matej Ševčík pre onlajny.eu.

„Musíme uznať, že v druhom zápase bol súper lepší. Využil naše chyby. Doma chceme prekvapiť a sériu zdramatizovať. Moje mužstvo je poloamatérske. Hráme za hokejky a obed.“

Tréner Detvy Dušan Kapusta chce zvládnuť v Trnave hneď prvé stretnutie. ****„Musíme sa pripraviť na trnavské prostredie. Musíme sa poučiť z posledných desiatich minút stretnutia, kedy sme sa nechali zbytočne vylučovať. Verím, že v tejto fáze si hráči vyventilovali svoju psychiku.“***

HC 07 Orin Detva – HK Gladiators Trnava stav série 1:1

prvý zápas 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 51. Hajník (Gachulinec, Sládok) v presilovke – 11. Schmidt (Glemba, Kovaľ), 33. Môcik (Burzala, Demo), 41. Lisoň (Baran, Môcik), 52. Lisoň (Krajčík, Baran).

druhý zápas 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 20. Parkhouse (Graham, Kanaet) v presilovke, 26. Kanaet (Graham, Parkhouse) v presilovke, 34. Parkhouse (Kanaet, Gachulinec), 35. Predajniansky (Říha, Srnka), 36. Parkhouse (Graham, Pač) v oslabení, 60. Petro (Srnka, Říha) – 55. Hluch (Valjent, Barinka) v presilovke o dvoch.

Detva: J. Račko, Volentier – Pač, T. Tupý, Sládok, Gachulinec, Mačkovič, J. Predajniansky, Pinka – J. Petro, Srnka, Říha – Graham, Kanaet, Parkhouse – S. Buda, P. Fekiač, Zorvan – J. Petro, R. Gašpar, Hajnik – D. Hegyi.

Trnava: Hála, Petrovič – Poláček, Reho, Krajčík, Valjent, Burzala, U. Demo, Hronec, Kubica – Lisoň, M. Baran, Môcik – Hluch, M. Čunderlík, P. Barinka – Glemba, D. Schmidt, Kovaľ – D. Božik, Hrbáčik, Rosa.