Hokejisti bojujú v nadstavbe: S Levicami rozhodlo až predĺženie

Trnavskí hokejisti pokračujú v zápasovom kolotoči. Vycestovali na ľad nováčika z Levíc.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti bojujú v nadstavbe: S Levicami rozhodlo až predĺženie
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti HK Levice zvíťazili v stredajšom zápase 9. kola nadstavbovej časti SHL v skupine o 7.-10. miesto nad HK Gladiators Trnava 5:4 po predĺžení.

Tá pravá hokejová prestrelka sa udiala už v prvom dejstve. Trnavu posielal do vedenia Baránek, ktorý sa presadil v siedmej minúte. Hostia sa už onedlho dostali do dvojgólového vedenia, keď zvyšoval Lukačovič. Trnava pridala aj tretí presný zásah, postaral sa o to Schmidt. Domáci však zbrane nezložili, v 14. minúte znižoval G. Olejník a o 6 minút neskôr upravil na 2:3 Kohút.

V prostrednej tretine sa o vyrovnanie postaral Špankovič (3:3).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Levice otočili nepriaznivý stav, keď sa v úvode tretieho dejstva presadil Šturdík. Trnava však pokračovala v dobrej hre, z ktorej pramenilo aj vyrovnanie z hokejky Kamenického.

O všetkom sa napokon rozhodlo v predĺžení. Šťastie sa priklonilo na stranu nováčika, keď hneď v úvode predĺženia rozhodol o osude stretnutia Tábi.

HK Levice – HK Gladiators Trnava 5:4 pp (2:3, 1:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 14. G. Olejník (Klenko, A. Sloboda), 20. Kohút (Tužinský), 23. Špankovič (Tužinský, Themár), 43. Šturdík (Tábi), 61. Tábi – 7. Dávid Baránek (Daniel Baránek, Jakab), 9. Lukačovič (Kamenický), 10. Schmidt, 45. Kamenický (Burian, Lukačovič)

Rozhodovali: Bachúrik – Ševčík, Rehák, vylúčení: 4:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1

Zápas sledovalo: 498 divákov

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk