Slovenská hokejová liga pokračovala zápasmi 27. kola. Trnava vycestovala na ľad Považskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti cestovali do Považskej Bystrice: Góly Marguša a Lindemana na body nestačili

Trnava sa počas 27. kola postavila hokejistom Považskej Bystrice. Boli to práve hostia, ktorým sa podaril lepší úvod do zápasu. V 15. minúte prvej tretiny sa presadil Marguš a posielal Trnavu do vedenia (0:1).

Domáci zapli na plné obrátky a v prostrednom dejstve zavelili na obrat. V 23. minúte vyrovnal Turan, minútu pred koncom druhej tretiny otáčal skóre Drevenák (2:1).

Posledná tretina priniesla výbuch na strane Trnavy. Domáci sa postupne presadili v štyroch prípadoch, ktorým konkuroval jediný trnavský gól.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V zápase tabuľkových susedov tak bola úspešnejšia Považská Bystrica, ktorá Trnave utiekla na rozdiel 10 bodov.

HK'95 Považská Bystrica – HK Gladiators Trnava 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)

Góly: 23. Turan (Dmitriev), 39. Drevenák (M. Dolinajec), 52. Drevenák (M. Dolinajec), 56. J. Zlocha (Jakubec, Nahálka), 58. J. Zlocha (Augustín), 60. Drevenák (M. Dolinajec, L. Ďurkech) – 15. Marguš (Lindeman), 46. Lindeman (Klein, Mrava).

Rozhodovali: Moller – Maškulka, Makúch, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0

Zápas sledovalo: 158 divákov

Zdroj: TASR/Dnes24.sk