Rastislav Búgel Hokej

Hokejisti privítali Liptovský Mikuláš: Zápas skončil trojgólovým rozdielom

Trnavskí hokejisti sa predstavili na domácom ľade. Ich sily preverili hráči z Liptovského Mikuláša.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti privítali Liptovský Mikuláš: Zápas skončil trojgólovým rozdielom

Po úvodnom oťukávaní takmer každá akcia prvej tretiny končila šancou a Liptáci vyťažili doslova z minima maximum. Viac krajších príležitostí vytvorila totiž síce Trnava a mala k dispozícii aj dve presilovky, ale na krásu sa nehrá a viac efektivity ukázali hostia. Po prvej tretine tak viedli 2:0. V druhej vyhnal Hálu z brány po presne mierenej prihrávke Lichanca presilovkovým gólom Burzala. Krátko na to využila presilovku aj Trnava, keď si našla cestu do brány Rehova strela od modrej. Zápas tak dostal nový náboj, keď sa Gladiátori snažili o vyrovnanie. V tretej tretine si ale Liptáci hru postrážili a nenechali domácim veľa priestoru na tvorenie. Do prázdnej brány pridal gól Uram, Liptáci odviezli zaslúžené tri body.

TRNAVA – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Autor: Dominika Haršáni