Rastislav Búgel Hokej

Hokejisti s cenným skalpom: Trnava porazila jasného favorita!

Trnavu čakal doma ďalší z favoritov, Detva však aj tu ukázala, že je v akejsi hernej kríze.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti s cenným skalpom: Trnava porazila jasného favorita!

Na Hálu v prvej tretine mimo Hajnikov únik nemierila žiadna nebezpečná strela, naopak domáci sa dostali do dvojgólového vedenia.

Do druhej tretiny hostia vleteli a znížiť sa podarilo Hajnikovi, ale následne prekvapil Korytára Hutár strelou od modrej a Baran ho po nájazde poslal na striedačku. Do sirény už patrila hra opäť Trnave, pri presilovke pridal gól na 5:1 Jurák.

V tretej tretine domáci poľavili a prenechali priestor hosťujúcemu tímu, najviac chuti po zvrátení nepriaznivého stavu ukázal zahraničný útok, ktorý sa napokon presadil dvoma gólmi. Akékoľvek nádeje na vyrovnanie zamietol gólom do prázdnej brány Jurák. Smutnou škvrnou na trnavskej výhre ostáva zranenie mladého Ševčíka, za jeho škrtenie dostal Sládok trest v hre.

TRNAVA – DETVA 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

Autor: Dominika Haršáni