Monika Hanigovská Hokej

Trnavskí hokejisti prehrali v úvodnom zápase. Gladiators Trnava nepomohlo ani vedenie v prvej časti hry.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Trnavy odštartovali nový ligový ročník: Na úvod prehra s HC Bratislava
Zdroj: Facebook HC Bratislava

Oficiálne odštartovala prvá hokejová liga St. Nicolaus prvým kolom 12. septembra. Do boja sa pustili v stredu aj Trnavčania. Z prvého zápasu si však domov odniesli prehru. Hokejisti HC Bratislava zvíťazili 5:3 nad Gladiators Trnava.

Prvá tretina sa však začala sľubne. Valo strelil gól do bránky súpera a Trnava viedla 1:0. Trnavčania vyhrali prvú časť hry.

Druhú tretinu mali v rukách domáci hokejisti, keď si Musliu našiel cestu k puku a daroval súperovi vyrovnávajúci gól. Kluciar pridal ďalší gól a Bratislavčania viedli 2:0.

V tretej tretine úspešne vystreli za bratislavských hokejistov Mikolasek ale Trnavčania strelili dva góly a vyrovnali na 3:3. V záverečných minútach zápasu strelil gól Ondris a Šalka.

HK Gladiators Trnava čaká najbližší zápas v piatok 14. septembra, keď privítajú na domácej pôde o 18.00 hod. Dubnicu nad Váhom.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Bratislava – HK Gladiators Trnava 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Góly: 22. Musliu, 24. Klučiar, 43. Mikolášek, 58. Ondris, 60. Šalka – 5. Valo, 45. Šokor, 45. Ftáčnik

Bratislava: Němec – Valjent, Kuzmín, Juriga, Ficel, Guoth, Pavešic, Čech, Vidovič – Klučiar, Kalináč, Danišovský – Musliu, Prokop, Šalka – Mikolášek, Kratochvíla, Ondris – Puš, Bednarič, Brodek

Trnava: Kutej – Klein, Poláček, Burian, Mihalko, Housa, Kuna, Šanko, Kormúth – Ševčík, Schmidt, Szalay – Hudec, Valo, Hrbáčik – Škokor, Klema, Ftáčnik – Grell, Lindeman, Mikeš