ELA Rôzne Správy

Je tu ďalší ročník Špačinského kotlíka: V súťaži o najlepší guláš sa predstaví 30 tímov

V sobotu 8. júna 2024 sa v parku pri KD v Špačinciach uskutoční jedno z najznámejších gulášových podujatí na Slovensku, ktoré každoročne priláka tisíce návštevníkov. Je tu 8. ročník populárnej súťaže vo varení gulášu – Špačinský kotlík.

Ilustračný obrázok k článku Je tu ďalší ročník Špačinského kotlíka: V súťaži o najlepší guláš sa predstaví 30 tímov
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Tento gulášový festival plný skvelého jedla a dobrej muziky má pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program. Vstup na celé podujatie vrátane detských atrakcií je bezplatný.

Gulášové tímy

„V súťaži o najlepší guláš sa predstaví 30 gulášových tímov. Hodnotenie gulášov je na samotných návštevníkoch festivalu, ktorí koštujú a hodnotia guláše. Hodnotenie gulášov začína pre verejnosť o 17-tej hodine. Pre návštevníkov podujatia bude pripravených viac ako 1500 litrov súťažného gulášu,“ informoval Dnes24 Branislav Slezák, vedúci organizačného tímu Špačinský kotlík.

Špačinský kotlík je podujatie s jedinečnou myšlienkou, kde výťažok z koštovania gulášov putuje pre deti ZŠ a MŠ Špačince.

Ak sa návštevníci zapoja do samotného koštovania-hodnotenia, majú možnosť vyhrať hodnotné ceny. Tento rok je prvou cenou wellness pobyt v Grand hotel Permon.

Bohatý program

Podujatie je známe svojou priateľskou atmosférou, medzi družstvami vládne vždy výborná nálada. Myšlienkou tohto obľúbeného gulášového festivalu je spojiť ľudí pre dobrú vec a odniesť si z tohto podujatia nádherné zážitky.

Počas celej akcie je od 15,00 hod pre návštevníkov pripravený hudobný program, nezabudli sme ani na deti, ktoré budú mať o zábavu postarané a otvoríme pre nich detský svet, na pódiu vystúpia hudobné a tanečné skupiny, pre deti sú pripravené kreatívne workshopy, maľovanie na tvár, zapletanie vlasov, skákacie hrady, prezentácia a predaj kreatívnych a remeselných výrobkov, losovanie výhier pre návštevníkov a pod. V parku pod stromami vznikne PIKNIK zóna, stačí si len zobrať deku a užívať si atmosféru.

Hlavný hudobný program začne o 18,30 h, kedy vystúpi Cico band&René Rendy, o 20,00 skupina VIDIEK Avšak zábava neskončí ani po tomto koncerte, bude pokračovať až do skorých ranných hodín s tanečnou zábavou, ktorú rozprúdi hudobná skupina EXIL.

„Pre návštevníkov sú okrem výborných gulášov, hudobného a sprievodného programu pripravené občerstvovacie centrá a stánkový predaj s remeselným ale aj klasickým tovarom,“ dodáva Slezák.

Vstup na celé podujatie je zadarmo. Podujatie sa koná za každého počasia.

Ilustračné foto

Prečítajte si aj:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM