Dominika Handzušová Futbal

Jozef Adamec (72) prekonal mozgovú príhodu: Z nemocnice už je doma

Adamec je po ľahšej mozgovej príhode v domácom liečení. Všetko nasvedčuje tomu, že z najhoršieho je vonku.

Ilustračný obrázok k článku Jozef Adamec (72) prekonal mozgovú príhodu: Z nemocnice už je doma
Zdroj: TASR

Legendárneho slovenského futbalistu Jozefa Adamca (72) prepustili po mozgovej príhode z nemocnice do domáceho liečenia. Stará sa oňho najbližšia rodina.

Doma je doma

Bývalému trénerovi slovenskej reprezentácie sa zhoršil stav na posedení s kamarátmi a museli ho hospitalizovať na jednotke intenzívnej starostlivosti vo Fakultnej nemocnici v Trnave.

Vyšetrenia potvrdili, že Adamec prekonal ľahšiu mozgovú príhodu. V nemocnici pobudol iba krátko, teraz je doma, kde sa o neho stará celá rodina.

„Cítil som sa dobre aj v nemocnici, ale doma je doma. Zatiaľ posedávam a prechádzam sa po kuchynke, na lekársku kontrolu pôjdem budúci piatok,“ povedal Adamec, ktorý zároveň opísal, ako sa ocitol v nemocnici. „Sedel som s kamarátmi a začala ma pobolievať hlava na čele nad obočím. Nahovorili ma, aby som s tým šiel k lekárovi.“

Ikona klubu

Meno legendárneho útočníka sa na Slovensku spája so Spartakom Trnava, v ktorom strávil sedemnásť sezón ako hráč a v uplynulých rokoch aj ako funkcionár. V roku 1969 s ním hral semifinále vtedajšieho Európskeho pohára majstrov. Góly strieľal aj za Duklu Praha či Slovan Bratislava. V rokoch 1960–1973 bol stabilným členom československej futbalovej reprezentácie. Ako tréner pôsobil okrem Trnavy aj v Šali, Banskej Bystrici, Interi Bratislava, Dunajskej Strede, Tatrane Prešov, Slovane Bratislava aj Artmedii Bratislava.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie