Monika Hanigovská Kultúra

KAM si odskočiť cez týždeň? Užite si ples ako z kráľovského dvora, koncert aj prehliadky

Víkend je ešte ďaleko, no zabaviť sa môžete už teraz! Pozrite sa, čo všetko sa chystá v Trnave a okolí.

Ilustračný obrázok k článku KAM si odskočiť cez týždeň? Užite si ples ako z kráľovského dvora, koncert aj prehliadky
Zdroj: Zaži v Trnave

Kto povedal, že počas týždňa nemôžete zažiť niečo nové alebo si dobre oddýchnuť? Malý Rím a okolie ponúka hneď niekoľko zaujímavých podujatí.

ART’S BIRTHDAY Slovakia: Folk Me (Hard)! – Part II

17. januára o 20.00 hod., Trnava, Malý Berlín

Ste fanúšikom hudby a festivalov? Skočte si na podujatie Art’s Birthday. „Festival prepája hudobnú tvorbu naprieč Európou. Uskutočňuje sa naživo v mnohých svetových kluboch. Jednodňový rozhlasový festival Art’s Birthday sa koná pri príležitosti narodenín umenia, ktoré si pripomíname na podnet francúzskeho umelca Roberta Fillioua,“ informujú organizátori podujatia.

HK ESMERO Skalica – HK Gladiators Trnava

18. januára o 17.00, Skalica, ESMERO aréna

Ste fanúšikom športu? Tak si nenechajte ujsť zápas druhej najvyššej hokejovej súťaže. V rámci zápasu sa proti sebe postavia hokejisti z HK ESMERO Skalica vs. HK Gladiators Trnava.

M3GAN

18. januára o 20.00 hod., Trnava, Kino Hviezda

Horor s názvom M3GAN je hit, ktorý dokázal na chvíľku pokoriť aj samotného Avatara. M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.

Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky.

Palárik (a to jeho teátro)

19. januára o 10:00 hod., Trnava, Divadlo Jána Palárika

Autorom a režisérom inscenácie je Jakub Nvota. Jeho režijná poetika je ovplyvnená tvorbou českých kabaretných divadiel, ale aj Radošinského naivného divadla a Štúdia L+S. Inscenácii Palárik (a to jeho teátro) nechýba satirický humor, nadhľad a podmanivá hudba, ktorú hrajú naživo samotní herci. V hlavnej úlohe Jána Palárika sa predstaví Michal Jánoš, ktorý nám svojím obdivuhodne koncentrovaným hereckým výkonom dovoľuje nahliadnuť nielen do Palárikovej mysle, ale najmä do jeho srdca.

III. Divadelný ples

20. januára od 20:00 hod., Trnava, Divadlo Jána Palárika

Plesová sezóna je tu! Zažite nezabudnuteľný ples v trnavskom divadle. Organizátor pozýva na podujatie, ktoré vás prenesie do doby, keď kráľovské dvory ožili hudbou, tancom a krásnymi róbami a sľubuje večer plný tanca a zábavy. Na hostí čaká slávnostná trojchodová večera s vínom a druhá večera formou bufetových stolov. Dress code: black tie optional. Vstupné: 89 eur na osobu.

MAYDAY

20. januára o 20.00 hod., Trnava, Kino Hviezda

Týždeň praje milovníkom filmových lahôdok. Ak ste fanúšikom napätia a akčných scén, skočte si na triler Mayday. O čom bude? Film začne tam, kde iné končia – pádom lietadla, ktorý je len začiatkom.

Pilot Brodie Torrance (Gerard Butler) zachráni svojich pasažierov pred zásahom blesku riskantným pristátím na ostrove zničenom vojnou – zistí, že prežitie pristátia je len začiatok. Keď väčšinu pasažierov zajmú nebezpeční povstalci ako rukojemníkov, jediný, na koho sa Torrance môže spoľahnúť, je Louis Gaspare (Mike Colter), obvinený vrah, ktorého prevážala FBI. Na záchranu cestujúcich bude Torrance potrebovať Louisovu pomoc, pričom zistí, že Louis Gaspare vie prekvapiť.

Knižné skvosty

do 31. marca 2023, Západoslovenské múzeum v Trnave

Ste milovníkom histórie a kníh? Potom si nenechajte ujsť výstavu s názvom Sedemnáste storočie slovom a obrazom: Staré tlače z historickej knižnice ZsM. Na objaviteľov čaká viac ako 500 starých a vzácnych tlačí zo 17. storočia. Nechajte svoje oči popásť napríklad na nádherne ilustrovanej knihe o Číne. No možno vás zaujme aj známe historické dielo s názvom Dejiny Uhorska od Antonia Bonfiniho.

Charitatívny ples Fakultnej nemocnice Trnava

20. januára o 19.00 hod., Holiday Inn Trnava

„Organizujeme 1. Charitatívny ples Fakultnej nemocnice Trnava. Výťažok z plesu bude využitý na rozvoj nemocnice v prospech pacientov,“ informovala trnavská nemocnica. Večerom bude hostí sprevádzať moderátor Vlado Voštinár. O zábavu sa postará Mária Čírová, Bystrík Banda, Orchester Gustava Broma, Trnafská cimbalofka a DJ. V cene vstupenky je welcome drink, trojchodové slávnostné menu, bufetové stoly a víno. Vstupné: 130 eur na osobu.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM