Rôzne

Kauza letisko Piešťany: Vo veci odmien vypovedal aj bývalý župan Tibor Mikuš

Vo veci odmien na letisku vypovedal aj bývalý predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš. Kraj považuje uznanie odmien za nemorálne.

Ilustračný obrázok k článku Kauza letisko Piešťany: Vo veci odmien vypovedal aj bývalý  župan Tibor Mikuš
6
Galéria

Okresný súd v Piešťanoch by mal vyniesť verdikt vo veci žaloby bývalého člena predstavenstva Letisko Piešťany, a. s., Vladimíra Krátkeho začiatkom februára.

Krátky žiada od spoločnosti, ktorej je majoritným vlastníkom Trnavský samosprávny kraj (TTSK), vyplatenie odmien za svoje pôsobenie vo výške 38 000 eur, s ďalšími poplatkami ide o takmer 50 000 eur.

Na piatkovom zasadnutí vypočul súd ako svedka aj predchádzajúceho predsedu predstavenstva letiskovej spoločnosti a bývalého predsedu TTSK Tibora Mikuša.

Kraj to považuje za nemorálne

TTSK považuje uznanie odmien bývalým predstavenstvom za nemorálne. „Letisko sme prevzali tesne pred zánikom, podarilo sa nám ho konsolidovať a rozlietať. Tí, čo ho zachránili, letisko nezadlžujú, bol by som rád, keby sa bývalí členovia, ktorí ho doviedli do červených čísel, nemorálnych a nehoráznych odmien vzdali,“ povedal po pojednávaní súčasný predseda TTSK Jozef Viskupič.

Má to byť nechutné

Viskupič pred dvoma rokmi ešte ako poslanec Národnej rady SR spolu s poslancom Borisom Kollárom a ďalšími inicioval na letisku poslanecký prieskum na základe podnetov občanov. Podľa vyjadrenia Kollára sa letisko vtedy „podarilo uchmatnúť hrobárovi z lopaty“, nakoľko bývalé predstavenstvo malo už všetko pripravené na jeho likvidáciu a rozparcelovanie.

„Je nechutné, aby si za toto ešte udeľovali odmeny,“ konštatoval po skončení pojednávania. Poslanecký prieskum nateraz ešte nebol ukončený, chcú tak urobiť po rozsudku súdu.

FOTO: Piešťanské letisko v obrazoch
6
Galéria

Foto: archívne

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie