Samospráva

Koniec starej "panelky": Cesta na Koniarekovej a Zavarskej je opravená

Župa ukončila rekonštrukciu neslávne známej "panelky" na uliciach Koniarekova a Zavarská v Trnave. Jej obnova stála vyše pol milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Koniec starej "panelky": Cesta na Koniarekovej a Zavarskej je opravená
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Po niekoľkých mesiacoch prác ukončil Trnavský samosprávny kraj (TTSK) rekonštrukciu 1,6 kilometra dlhého úseku cesty 3. triedy na Koniarekovej a Zavarskej ulici v Trnave, ktorá si vyžiadala náklady 551 000 eur.

Ušetrili tretinu

Vo februári tohto roka vysúťažil dodávateľa obnovy Colas Slovakia, transparentnou súťažou sa Správe a údržbe ciest (SÚC) TTSK podarilo pôvodnú sumu 855 000 eur znížiť o tretinu. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

„Zrekonštruovali sme vyťažený úsek medzi severným obchvatom mesta a centrom Trnavy. Stavebné práce boli koordinované s mestom Trnava, Trnavskou vodárenskou spoločnosťou a investorom. Teším sa, že stará ‚panelka‘ na Koniarekovej je minulosťou. Zmodernizovaný úsek je pre motoristov komfortnejší a bezpečnejší. Pribudol ostrovček, prechody pre chodcov a lepšie verejné osvetlenie,“ uviedol Viskupič.

Prečítajte si tiež

Nový asfalt

Počas prác vymenili poškodenú vozovku a uličné vpusty. Na vozovke je nanovo zabezpečené odvodnenie do okolitej zelene. Okrem novej povrchovej úpravy boli opätovne osadené aj nové obrubníky tak, aby bol zabezpečený odtok vody.

„Povrch ciest bol sfrézovaný a následne sa naň položila nová asfaltová vrstva. Zaujímavosťou je, že pôvodný materiál sme dokázali použili znova, čím došlo k zníženiu tvorby stavebného odpadu. Napokon sme sfinalizovali vodorovné dopravné značenie, a to naším novým moderných strojom, zhodou okolností ide o posledný z vyše 300 kusov techniky, ktoré sme počas uplynulého obdobia obstarali takmer za 11 miliónov eur,“ skonštatoval riaditeľ SÚC Dalibor Trebichalský.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

👍 STARÁ PANELKA V TRNAVE JE MINULOSŤOU 🛣 Ukončili sme rekonštrukciu neslávne známej panelky na uliciach Koniarekova a...

Posted by Trnavský samosprávny kraj on Monday, September 6, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM