Správy

Kto sa stane riaditeľom Trnavského osvetového strediska? Záujemcov čaká VEREJNÉ vypočutie

Záujemcovia o miesto riaditeľa Trnavského osvetového strediska (TOS) budú vo výberovom konaní vypočutí prvýkrát verejne.

Ilustračný obrázok k článku Kto sa stane riaditeľom Trnavského osvetového strediska? Záujemcov čaká VEREJNÉ vypočutie
Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyhlásil konanie na 2. mája a podľa vedúceho odboru kultúry a športu Úradu TTSK Petra Kadlica pozvali 12 prihlásených uchádzačov.

Vypočutie kandidátov výberovou komisiou aj za účasti verejnosti bude v sídle TOS v Dome hudby M. Sch. Trnavského. „Uskutoční sa od 9.00 h a postupne dostanú priestor všetci uchádzači,“ povedal Kadlic pre TASR.

Odchod do dôchodku

Ako doplnil, verejné vypočutie realizuje TTSK v súlade s aktuálnou novelou zákona o kultúrno-osvetovej činnosti. Výberové konanie bolo vyhlásené v marci tohto roka po odchode doterajšej riaditeľky do dôchodku.

TOS je kultúrno-vzdelávacou organizáciou s pôsobnosťou v okresoch Trnava, Piešťany a Hlohovec a má krajskú pôsobnosť na vykonávanie odborno-poradenskej, metodickej a informačno-dokumentačnej činnosti pre osvetové zariadenia v kraji.

Venuje sa záujmovo umeleckej činnosti, vzdelávaniu a osvete. Poslaním je uchovávať, podporovať a rozvíjať hodnoty miestnej kultúry a tradícií, rozvoj záujmovo-umeleckej činnosti, voľnočasových aktivít a celoživotného vzdelávania obyvateľstva.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM