Rastislav Búgel Futbal

Meranie síl pre Šaľu: Futbalisti Trnavy nevyužili dvadsať minút presilovej hry

20. kolo Doxxbet ligy prinieslo zaujímavé meranie síl. Na trávniku Šale sa predstavilo trnavské béčko.

Ilustračný obrázok k článku Meranie síl pre Šaľu: Futbalisti Trnavy nevyužili dvadsať minút presilovej hry

V dvadsiatom kole druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku sa stretli dva celky zo samého dna ligovej tabuľky. Na trávnik FK Slovan Duslo Šaľa pricestoval FC Spartak Trnava „B“.

Zápas naplnil všetky očakávania. Prítomní diváci veru žiadne gólové hody nevideli. O jediný presný zásah sa postaral Rajmund Mikuš v 56.minúte, ktorý sa prezentoval gólom z hry a poslal domáci celok do vedenia (1:0).

V 69.minúte dostal Illya Cherednychenko, ktorý je na hosťovaní z Nových Zámkov, žltú kartu za zakopnutie lopty v prerušenej hre. Už o minútu neskôr rovnaký hráč putoval predčasne pod sprchy za druhú žltú kartu za podrazenie súpera a Trnave tak daroval dvadsaťminútovú možnosť presilovej hry. Tú však hostia nevyužili a z víťazstva sa tešilo domáce Duslo.

FK Slovan Duslo Šaľa – FC Spartak Trnava B 1:0 (0:0)

Gól: 56. Mikuš. Rozhodoval: Šuniar

Žltá karta: Cisár, Václav, Čeredničenko – Yao, Hrebík

Červená karta: 70. Čeredničenko za 2.ŽK