Dominika Handzušová Futbal

Vicemajster zo Žiliny utrpel vôbec prvú prehru v tejto sezóne. "Andeli" triumfovali 2:0 napriek tomu, že od 15. minúty hrali bez vylúčeného brankára Ľuboša Kamenára.

Ilustračný obrázok k článku Nečakané, ale zaslúžené: Spartak sa tešil z víťazstva nad Žilinou na novom štadióne

Ligov premiéra na vynovenom štadióne vyšla Spartaku na výbornú. Podľa trénera Mráza vylúčenie Kamenára jeho tím zomklo.

Bleskový úvod

Domáci začali proti favorizovaným Žilinčanom nad očakávanie dobre. Už v 3. minúte sa Janečka uvoľnil v šestnástke a strelou po zemi k ľavej žrdi prekonal Volešáka. V 7. minúte po peknej kombinačnej akcii vypálil Schranz tesne vedľa pravej žrde. Na strane domácich si zapísal ešte strelecký pokus v 14. minúte Baéz.

O minútu neskôr prišla nečakaná situácia, keď brankár Kamenár fauloval pred šestnástkou Paura. Rozhodca Vnuk mu ukázal červenú kartu.

Žilinčania sa snažili presilovku využiť a v ďalšom priebehu sa presnými prihrávkami a kombinačnou hrou pokúšali ohroziť trnavskú bránu. K zakončeniu sa cez domácu obranu však dostávali iba ťažko. Za zmienku stoja dve šance: prvú v 35. minúte pri zakončení Mihálika zneškodnil brankár Jakubech a pri druhej v poslednej minúte 1. polčasu loptu Paura smerujúcu do opustenej brány stačil pred bránkovou čiarou odkopnúť Nikolić.

Nebolo im súdené

V úvode 2. polčasu mali dve príležitosti domáci, Vojtuš v dobrej pozícii nezakončil a o chvíľu žilinská obrana zblokovala nožničky Nikolića. V ďalšom priebehu sa vyznamenal domáci brankár Jakubech, keď v 54. minúte vyboxoval strelu Pečovského a v 74. minúte kryl nebezpečnú hlavičku Jeliča. Po hodine hry neplatil gól Mihálika, pretože ho dosiahol z ofsajdovej pozície.

Rekordná trnavská návšteva si zajasala v 76. minúte, keď do otvorenej žilinskej obrany unikol Halilović a po jeho skvelej prihrávke neobsadený Baéz usmernil loptu do opustenej žilinskej brány.

Žilinčania aj za stavu 2:0 neskladali zbrane, ale streliť gól im tentoraz v Trnave nebolo súdené. V 82. minúte hlavičkoval Škriniar vedľa brány a o 3 minúty neskôr po úniku Jeliča Mihálikovu loptu stačil brankár Jakubech vyraziť. Domáci mohli pridať aj tretí gól, keď sa s loptou dostal do šestnástky Majtán, ale krížnou strelou tesne minul žilinskú bránu. Víťazstvo domácich bolo nečakané, ale úplne zaslúžené.

Červená karta hráčov zomkla

Branislav Mráz, tréner Trnavy: „Dostali sme sa v úvode do vedenia a potom prišlo vylúčenie brankára. Tento okamih akoby našich hráčov zomkol. V druhom polčase pridali druhý gól a vybojovali si dôležité víťazstvo pre Trnavu.“
Adrián Guľa, tréner Žiliny: „Dnes bolo v Trnave honosné otvorenie krásneho štadióna a s podporou divákov sme videli víťazstvo domácich 2:0.“

Spartak Trnava – MŠK Žilina 2:0 (1:0)

Góly: 4. Janečka, 76. Baéz.
Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Čonka, Vojtuš – Jelič, ČK: 15. Kamenár za faul na Paura,
13 340 divákov.

Spartak: Kamenár – Janečka, Nikolić, Godál, Čonka – Baéz (82. Casado) – Schranz (19. Jakubech), Halilović, Mikovič, Mikinič (40. Vojtuš) – Majtán.

Žilina: Volešák – Špalek (46. Bénes), Králik (81. Klec), Škriniar, Letič – Pečovský, Škvarka (60. William) – Paur, Káčer, Mihálik – Jelič.