Júlia Vargová Krimi

Nenaleťte falošnému americkému vojakovi: Podvodník pripravil ženu o tisíce eur

Polícia upozornila na prípad, v ktorom sa neznámy páchateľ vydával za amerického vojaka. Od ženy vylákal tisíce eur.

Ilustračný obrázok k článku Nenaleťte falošnému americkému vojakovi: Podvodník pripravil ženu o tisíce eur
Zdroj: TASR

Krajské riaditeľstvo (KR) Policajného zboru (PZ) v Trnave na prípad upozornilo na svojom facebookovom profile Polícia SR – Trnavský kraj.

„Prostredníctvom sociálnych sietí sa páchateľ skontaktoval so ženou v zrelom veku z okresu Piešťany. Tvrdil, že je americký vojak na misii v Afganistane, so ženou nadviazal bližší kontakt a získal si jej dôveru. Požiadal ju o úschovu zásielky s cennými dokumentmi a špeciálnym darčekom,“ uvádza KR PZ v Trnave.

Ako ďalej vysvetľuje polícia, jeho zásielka mala byť údajne zadržaná colnými úradmi v Istanbule a na jej uvoľnenie posielal pokyny z e-mailových adries, ktoré sa javili ako adresy oficiálnych inštitúcií.

„Od poškodenej sa mu takto podarilo vylákať 3500 Eur,“ ozrejmujú policajti.

„V snahe získať od ženy ďalšiu čiastku, a to 8 000 Eur, si vymyslel získanie osvedčenia, že zásielka nie je zapletená do žiadneho teroristického trestného činu. To už prišla poškodená na políciu,“ pokračuje KR PZ v Trnave.

„Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin podvodu, v časti spáchanom v štádiu pokusu,“ dodáva.

Polícia na svojom facebookovom profile upozorňuje, že počítačovo zruční podvodníci dokážu pôsobiť dôveryhodne.

Ďalej ozrejmuje, že legenda „americký vojak na misii“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. „Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám,“ uzatvára Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie