Správy

Novinka v centre mesta: Odpad z pešej zóny bude odvážať špeciálny elektrobicykel

Odpad z pešej zóny budú odvážať na nákladnom elektrickom bicykli. Nahradí doterajšie zberové vozidlo.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v centre mesta: Odpad z pešej zóny bude odvážať špeciálny elektrobicykel
Zdroj: Mesto Trnava/Lukáš Patrik

V Trnave bude odpad z pešej zóny a revitalizovaného Ružového parku po novom odvážať nákladný elektrický bicykel. Ide o pilotný projekt odpadovej spoločnosti FCC, snahou je znížiť množstvo emisií uhlíka v centre mesta. Informovala o tom manažérka komunikácie spoločnosti Zuzana Krenyitzká.

Špeciálne upravený e-bike nahradí doterajšie zberové vozidlo.

Odpad odvezie do polopodzemných kontajnerov

„Zvoz bude zabezpečovať cyklista, ktorý zozbiera odpad z malých odpadových nádob,“ uviedla. Takáto forma zberu odpadu umožní podľa nej zredukovať pohyb vozidiel v pešej zóne, flexibilnejšie reagovať na potreby zvozu z hľadiska času aj prístupu k odpadu. Projekt nijako nenarúša infraštruktúru a prináša výhody občanom aj návštevníkom.

Zozbieraný odpad bude odvezený do polopodzemných kontajnerov na Vajanského ulici, ktoré budú pravidelne vyprázdňované. V centre odpadového hospodárstva v Trnave bude tento odpad zneškodnený alebo zhodnotený štandardným spôsobom.

„Sme veľmi radi, že sme našli vyhovujúce ‚zelené‘ riešenie. Ide zatiaľ o jedinečný projekt, ktorý by mohol byť neskôr uvedený do praxe aj v iných mestských častiach, prípadne v iných mestách ako súčasť plánov zelenej obnovy miest,“ doplnila Krenyitzká.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

IDE TO AJ INAK - NOVÁ SLUŽBA ZVOZU ODPADU NA ELEKTROBICYKLOCH 🚴🗑 V snahe znížiť množstvo emisií uhlíka v centre mesta,...

Posted by Mesto Trnava on Thursday, June 1, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM