Správy

Očkovanie v hypermarketoch pokračuje: Pridávajú sa ďalšie obchodné centrá v kraji

Do obchodných centier sa už môžete ísť dať aj zaočkovať. Pozrite si harmonogram vakcinácie na najbližší termín.

Ilustračný obrázok k článku Očkovanie v hypermarketoch pokračuje: Pridávajú sa ďalšie obchodné centrá v kraji
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Nadchádzajúcu sobotu (7. 8.) sa bude v Trnavskom kraji očkovať prvýkrát v nákupných centrách v Dunajskej Strede, Piešťanoch, Senici, Skalici, Trnave a opäť i v Galante a Hlohovci.

Tradičné veľkokapacitné očkovacie centrá (VOC) budú otvorené iba v Dunajskej Strede a v Piešťanoch. V nedeľu (8. 8.) bude v rámci kraja k dispozícii iba VOC v Mestskej športovej hale v Trnave.

Informoval o tom odbor komunikácie Trnavského samosprávneho kraja. Všade môžu prísť záujemcovia aj bez predchádzajúcej registrácie.

Kedy a akou vakcínou?

V obchodných centrách sa bude podávať jednodávková vakcína Janssen od Johnson & Johnson v čase od 10. do 17. hodiny. Vo VOC na Strednej odbornej škole rozvoja vidieka v Dunajskej Strede budú od 7. do 16. hodiny očkovať vakcínou od Pfizer/BioNTech občanov od 12 rokov.

Vo VOC na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch budú tiež očkovať vakcínou od Pfizer/BioNTech, a to záujemcov od 16 rokov v čase od 8. do 18. hodiny.

Vo VOC v Mestskej športovej hale v Trnave sa v nedeľu začne očkovať od 7. do 11. hodiny vakcínou od Moderny. Od 11. do 17. hodiny budú ľuďom od 16 rokov podávať vakcínu od Pfizer/BioNTech.

Prečítajte si tiež

V týchto časoch sa môžu dostaviť na podanie druhej dávky oboch vakcín aj ľudia, ktorí sú viac ako štyri týždne po prvom očkovaní a preukážu sa potvrdením o tom.

Nezabudnite si priniesť

Je potrebné priniesť si so sebou platný doklad totožnosti, preukaz poistenca a vyplnené dotazníky. Neplnoletí záujemcovia musia prísť v sprievode svojho zákonného zástupcu, a to aj na podanie druhej dávky vakcíny.

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier Trnavského kraja sú dostupné na webovej stránke zdravazupa.sk.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

✌️ OPÄŤ BUDEME OČKOVAŤ V OBCHODNÝCH CENTRÁCH 🛍️ Rozširujeme možnosť nechať sa zaočkovať v obchodných centrách. ✅ V...

Posted by Trnavský samosprávny kraj on Wednesday, August 4, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM