BTW Správy Samospráva

Čo potrebujete, aby sa vám tu žilo lepšie? Hlohovec sa pýta detí

Mesto robí dotazníkový prieskum ohľadom potrieb detí a mladých ľudí v Hlohovci. Chce zlepšiť kvalitu ich života.

Ilustračný obrázok k článku Čo potrebujete, aby sa vám tu žilo lepšie? Hlohovec sa pýta detí
Zdroj: TASR

Mesto Hlohovec realizuje prostredníctvom združenia Iniciatíva mladihc prieskum potrieb, ktorého cieľom je zlepšiť kvalitu života detí a mladých ľudí v meste. Informuje o tom iniciatíva mladihc na sociálnej sieti.

Dotazník umiestnený na odkaze www.tiny.cc/dotaznik-hc sa dá vyplniť za 10 minút. „Pomôžete tomu, aby bol Hlohovec ešte lepšie miesto pre život detí a mladých ľudí. Výstupy z dotazníku a z fokusových skupín budú podkladom pre spracovanie Koncepcie rozvoja práce s deťmi a mládežou mesta Hlohovec,“ vysvetľuje svoj zámer iniciatíva.

Ako vyzerá dotazník?

Hneď v úvode dotazník upozorňuje respondentov, aby si pri vypĺňaní odpovedí spomenuli na obdobie pred koronavírusom. Ďalej nasledujú dobre štruktúrované a zrozumiteľné otázky, vďaka ktorým môže byť vypĺňanie dotazníka príjemne stráveným časom.

Často je možné vyberať si z viacerých možností odpovede ako napr. pri otázke „Hlohovec považujem za mesto priateľské k deťom a mladým ľuďom.“ Niektoré otázky sú otvorené, vyžadujú napísanie vlastnej odpovede ako napr. „Napíš nám, čo a ako zlepšiť vo vašej škole.“ Tieto dotazy však nie sú povinné.

V časti nazvanej Čo potrebujú deti a mládež v Hlohovci? sa dotazník pýta otázky v 6 základných témach, ktorými sú Moja škola, Voľný čas, Šport a pohyb, Kultúra, Verejný priestor a Bezpečnosť. Ďalej sa dotazník pýta na konkrétne potreby detí a mládeže v Hlohovci,odkiaľ získavajú informácie o tom, čo môžu v Hlohovci robiť, alebo či plánujú ostať v dospelosti žiť v Hlohovci alebo jeho okolí.

Čo by si potreboval(a), aby v meste bolo a fungovalo, aby si tu chcel(a) ostať žiť, prípadne si založiť rodinu a videl(a) tu svoju budúcnosť?

Iniciatíva mladihc

Iniciatíva mladihc sa charakterizuje ako združenie „aktívnych mladých ľudí v meste Hlohovec a zároveň im dáva priestor na sebarealizáciu, poskytuje im príležitosť získať cenné skúsenosti, rozvíjať si zručnosti či byť prínosom pre spoločnosť.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM