Správy

Cyklotrasa cez hať Drahovce je do odvolania UZAVRETÁ: Dôvodom sú vážne úrazy cyklistov

Cyklistická sezóna je v plnom prúde aj na Sĺňave. Séria vážnych zranení si však vyžiadala uzáveru Drahovskej hate.

Ilustračný obrázok k článku Cyklotrasa cez hať Drahovce je do odvolania UZAVRETÁ: Dôvodom sú vážne úrazy cyklistov
Zdroj: Slovenský vodohospodársky pod

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) upozorňuje cyklistov, že cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačnú lávku je od pondelka z technických príčin uzatvorená.

Podľa slov hovorcu SVP Mariána Bocáka sa na trase stali počas víkendu štyri vážne úrazy cyklistov, keď musela byť privolaná rýchla zdravotná pomoc. SVP z tohto dôvodu prehodnotí režim a rozhodne, za akých podmienok bude možné cyklotrasu opäť využívať. Uzatvorená zostane až do odvolania.

Prečítajte si tiež

Hať Drahovce je miestom, ktoré spája chodníky vedené po oboch brehoch Sĺňavy. Chodníky spolu s mostami v Piešťanoch a haťou Drahovce vyvárajú tzv. kolokruh Sĺňava, ktorý slúži na športové vyžitie cyklistov, korčuliarov, aj peších turistov.

Existenciu kolokruhu umožnila dohoda medzi SVP, mestom Piešťany a zaangažovanými občianskymi združeniami. Hať je však hlavne vodným dielom, na ktorom v pracovnom čase prebiehajú udržiavacie a manipulačné práce spojené s reguláciou rieky Váh. SVP vo vyhradených hodinách umožnil prechod cez hať aj pre verejnosť.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM