Krimi

Ďalšia obeť Váhu: Pri splavovaní sa utopil mladý muž

Trojica kamarátov sa vybrala splavovať Váh. Jeden z mužov sa vo vode utopil.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia obeť Váhu: Pri splavovaní sa utopil mladý muž
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

Rieka Váh má ďalšiu obeť. Je ňou 33-ročný muž z obce Hrnčiarovce nad Parnou. K nešťastiu malo dôjsť pri splavovaní. Informuje o tom krajská polícia v Trnave na sociálnej sieti.

„Trojica kamarátov sa v sobotu poobede rozhodla splaviť Váh. Nasadli do nafukovacieho člnu a pri prejazde pereje, pri Drahovskom kanáli, v časti zvanej „Hrčák“ nezvládli riadenie a s kajakom sa prevrhli do vody,“ opisuje udalosti polícia.

Dvom mužom sa podarilo z vody dostať a privolať pomoc. „Iba jeden z trojice mužov mal pritom v člne záchrannú vestu. Žiaľ, 33-ročný muž situáciu vo vode nezvládol a prišiel o život,“ uvádza polícia.

Na mieste zasahovali hasiči a policajti. Utopenú osobu sa im podarilo vypátrať neďaleko železničného mosta pri Hlohovci.

Prečítajte si tiež

„Policajti podrobili dvoch mužov dychovým skúškam na alkohol, ktoré boli v oboch prípadoch pozitívne. Či bol aj ich kamarát pod vplyvom alkoholu, ukáže nariadená pitva,“ dodáva polícia.

„Upozorňujeme všetkých, ktorí sa chcú schladiť, aby nepodceňovali rieky a vodné toky. Aj keď na prvý pohľad môže ísť o stojaté vody, spodné prúdy a rýchlejšie pereje môžu aj plavcov prekvapiť a stiahnuť pod vodu. Osoby môžu začať panikáriť a situáciu vo vode nezvládnu,“ varuje polícia a pripomína pravidlo: „do člnu len s vestami a na vodu bez alkoholu“.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie udalosti

NAFUKOVACÍ ČLN SA PREVRHOL NA „HRČÁKU“ PRIŠLI O KAMARÁTA Hlohovskí policajti vyšetrujú okolnosti utopenia 33 ročného...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Monday, August 9, 2021
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM