Správy Samospráva

Dobré správy pre študentov: Strednú školu v Hlohovci čaká modernizácia

Na modernizáciu získala župa takmer milión eur. Balík peňazí rozdelí do troch škôl.

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre študentov: Strednú školu v Hlohovci čaká modernizácia
Zdroj: TASR

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) zmodernizuje tri stredné školy v okresoch Hlohovec a Piešťany. Krajská samospráva získala financie na modernizáciu škôl vo výške takmer 930 000 eur z Integrovaného regionálneho operačného programu na skvalitnenie praktického vzdelávania a zvýšenie počtu žiakov stredných odborných škôl na praktickom vyučovaní.

Podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča si balík peňazí rozdelia dve piešťanské a jedna hlohovská škola.

„Obstarajú z neho predovšetkým materiálovo-technické vybavenie odborných učební. Školy sa zároveň stanú bezbariérovými,“ potvrdil Viskupič. Spoluúčasť kraja predstavuje päť percent z celkových oprávnených výdavkov.

Modernejšia škola

Žiaci a učitelia Strednej odbornej školy technickej v Hlohovci získajú modernejšie vybavenie zváračských, strojárskych a elektrotechnických dielní. Celkové výdavky na rekonštrukciu dosiahnu 340 000 eur.

Modernizácia materiálno-technického vybavenia čaká aj odborné učebne na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch.

Takmer 291 000 eur je určených napríklad pre multimediálne centrum či laboratóriá sieťových technológií a počítačových systémov.

Praktická výučba

V Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera v Piešťanoch bude zrealizovaný projekt „Staň sa odborníkom v hotelierstve a gastronómii“. So špecifickým cieľom zvýšiť počty žiakov stredných odborných škôl na praktickom vzdelávaní krajská samospráva investuje 296 000 eur do stavebných úprav a modernizácie vybavenia dvoch učební technológie prípravy jedál a dvoch učební techniky obsluhy.

Praktická výučba stredoškolákov veľmi trpí počas obdobia dištančného vzdelávania, skonštatoval Viskupič. „Som presvedčený, že aj vďaka týmto trom investíciám vykompenzujeme žiakom čas bez odbornej prípravy. Zároveň ich vďaka realizácií projektov budeme môcť lepšie pripraviť na budúce zamestnanie,“ povedal predseda TTSK.

Analýzy kvality odborného vzdelávania podľa jeho slov dlhodobo poukazujú na nedostatočný podiel praktického vyučovania, ako aj na nedostatočné materiálne vybavenie škôl. Schválené projekty by preto mali zvýšiť kvalitu štúdia a úroveň praktického vyučovania, ako aj ho zatraktívniť pre nových žiakov.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM