Správy

Hlohovec otvorí materské školy a 1. stupeň základných škôl: Aké budú podmienky?

V Hlohovci sa otvoria mestské materské školy a prvý stupeň základných škôl. Rozhodla o tom radnica na základe odporúčania regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovec otvorí materské školy a 1. stupeň základných škôl: Aké budú podmienky?
Zdroj: TASR/Roman Hanc

V materských školách (MŠ) a prvom stupni základných škôl (ZŠ) v Hlohovci sa od pondelka 22. marca obnoví prezenčná výučba. Stane sa tak podľa hovorkyne mesta Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave, ktorý reaguje na zlepšujúci sa vývoj epidemiologickej situácie v okrese Hlohovec a odporúča postupovať v zmysle platného COVID automatu.

Test podmienkou

„Mesto Hlohovec ako zriaďovateľ škôl bude pri otváraní škôl postupovať podľa usmernenia ministerstva školstva, ktoré sa rovnako opiera o COVID automat. Podmienkou nástupu detí do škôl je negatívny test jedného z rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov pri prezenčnej výučbe, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní, a predloženie čestného vyhlásenia,“ uviedla hovorkyňa.

Školy od 22. marca už nebudú zabezpečovať dištančné vzdelávanie žiakom 1. stupňa, ktorí do školy nenastúpia.

Súčasne bude prebiehať aj školské stravovanie a prevádzka školských klubov detí.

A čo druhý stupeň?

Na 2. stupni ZŠ sa prezenčne budú vyučovať tak ako doteraz iba žiaci bez možnosti prístupu k dištančnej forme vzdelávania, ktorí sa tiež musia preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Ostatní žiaci druhého stupňa pokračujú v dištančnom vzdelávaní. Základná umelecká škola v Hlohovci pokračuje dištančne v zabehnutom systéme vzdelávania. Centrum voľného času zostáva aj naďalej zatvorené.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM