Hádzaná

Hádzanári Sporta Hlohovec cestovali na zápas ôsmeho kola najvyššej súťaže. Privítali ich hráči Malaciek.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovec sa v Malackách poriadne natrápil: Hádzanári si odniesli bodový zisk, VIDEO
Zdroj: YouTube.com

Naposledy sa hádzanári Hlohovca predstavili pred domácim publikom, keď počas siedmeho kola hostili Modru. Za stavu 35:24 sa tešili z prvého víťazstva v sezóne.

V 8. kole vycestovali na palubovku posledných Malaciek. Víťazstvo sa napokon nerodilo ľahko. Do polčasovej prestávky sa išlo len s miernym náskokom hostí (14:15). Ani jeden tím nechcel pripustiť pochybenie a necelé dve minúty pred koncom bol stav stretnutia vyrovnaný. Napokon prišla gólová šnúra Hlohovca, ktorý tak rozhodol o druhom víťazstve v rade.

TJ Strojár Malacky – HC Sporta Hlohovec 30:33 (14:15)

Najviac gólov: Rakatynec 10/1, R. Valachovič 6/1, Krajčír 5 – T. Mažár 8, Anič 6/2, Kývala a Hajko po 4

Pokutové hody: 3/2 – 3/2

Vylúčení: 1 – 2

Rozhodovali: Haščík a R. Sivák