BTW Správy Samospráva

Hlohovec sa vracia sa k bežnému fungovaniu, takto uvoľňuje opatrenia

Úrady, niektoré kultúrne a športové zariadenia i autobusy sa vracajú k bežnému režimu.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovec sa vracia sa k bežnému fungovaniu, takto uvoľňuje opatrenia
Zdroj: Mestská knižnica Hlohovec

Opatrenia proti koronavírusu zavedených v marci sa postupne uvoľňujú aj v Hlohovci. Mestské spoločnosti, vybrané kultúrne zariadenia aj mestská hromadná doprava sa vracajú k bežnému režimu. Vo štvrtok na túto tému rokoval mestský krízový štáb v širšom zložení, spolu so zástupcami mestských spoločností a regionálneho dopravcu ARRIVA Trnava. Informáciu zdelila hovorkyňa Hlohovca Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Mestský úrad

Vzhľadom na dobrý vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku sa od stredy 6. mája spustili naraz druhá aj tretia fáza plánu otvárania prevádzok a poskytovania služieb. Mestský úrad v Hlohovci poskytuje služby verejnosti prostredníctvom Klientského centra každý pracovný deň podľa stanoveného rozpisu. „V pondelok, v stredu a v piatok funguje iba pokladňa a podateľňa. V utorok a štvrtok matrika, osvedčovanie, evidencia obyvateľov a register adries spolu s podateľňou. Ostatná časť budovy úradu zostáva zatvorená, zamestnanci sa však vracajú do bežného pracovného režimu od pondelka 11. mája. Kancelária úradu v miestnej časti Šulekovo bude už otvorená tak, ako pred epidémiou,“ upresnila Hrinková.

Mestské spoločnosti

Vodárenská spoločnosť už 6. mája otvorila pre verejnosť zákaznícke centrum a pokladňu. Mestská zeleň funguje už v stopercentnom režime a naplno sa venuje všetkým jarným prácam v teréne. Bytové hospodárstvo svoje prevádzky už otvorilo a od nasledujúceho týždňa postupne spustí služby pre verejnosť. Rovnako funguje aj bufet s letnou terasou na mestskom kúpalisku.

Mestské kultúrne centrum od pondelka 11. mája otvorí knižnicu a Informačné centrum za dodržania všetkých stanovených podmienok a hygienických opatrení. Zámok Hlohovec otvorí svoje brány pre verejnosť v sobotu 9. mája.

Harmonia

Zariadenie pre seniorov pokračuje v doterajšom sprísnenom režime, stále so zákazom návštev. Aktuálne prebehlo testovanie všetkých klientov zariadenia prostredníctvom rýchlotestov na COVID-19. Dobrou správou je, že všetky testy boli negatívne. „Rovnako negatívne boli aj všetky doteraz vykonané testy u osôb z marginalizovaných rómskych komunit, u ľudí bez domova, tiež v útulkoch a sociálnych zariadeniach. Hlohovec tak stále zostáva na čísle dva v počte prípadov nakazených ochorením COVID-19,“ dodala hovorkyňa.

Autobusová doprava

Generálny riaditeľ ARRIVA Trnava Peter Nemec informoval, že mestská hromadná doprava v Hlohovci od pondelka 11. mája už jazdí podľa bežného cestovného poriadku, cestovné v plnej výške si cestujúci hradia už od 6. mája. „Autobusy v rámci Trnavského kraja od 10. mája prevádzkujeme v prázdninovom režime. Naďalej platí podmienka pre cestujúcu verejnosť, že v autobusoch stále platia pravidlá prekrytia tváre,“ doplnil Nemec. Dopravca zároveň vyzýva verejnosť k využívaniu bezkontaktných čipových kariet.

Detské a workoutové ihriská

Uvoľňovanie doterajších opatrení zo sebou stále neprinieslo otvorenie detských ihrísk. Podľa Úradu verejného zdravotníctva SR vonkajšie ihriská pre deti spadajú do kategórie prevádzok voľnočasového charakteru, ktoré nemôžu byť otvorené a prevádzkované, zostávajú teda pre verejnosť zatvorené.

„Na druhej strane,“ dopĺňa Hrinková, „obmedzenie sa nevzťahuje na ihriská s cvičebnými prvkami a atletickú dráhu, ktoré sú pre verejnosť od 6. mája opäť otvorené.“ Povinnosťou je používať ochranné rúško a dezinfekciu rúk pred vstupom na ihrisko. Športovci sú tiež povinní dodržiavať dvojmetrové rozostupy od ľudí, s ktorými nežijú v spoločnej domácnosti.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM