Správy

Jazda na zelených kolobežkách bude BEZPEČNEJŠIA: Novinky pribudnú aj v Hlohovci

S príchodom jari sa aj v našom meste objavili zelené kolobežky Bolt. Už onedlho dostanú nové funkcie, ktoré výrazne zvýšia bezpečnosť.

Ilustračný obrázok k článku Jazda na zelených kolobežkách bude BEZPEČNEJŠIA: Novinky pribudnú aj v Hlohovci
Zdroj: Bolt

Nie je nič nezvyčajné, keď na zdieľaných kolobežkách vidíme jazdiť dvoch ľudí. Či už chcú ušetriť alebo to považujú za adrenalín, tento spôsob nie je bezpečný. Ani pre nich ani pre ostatných.

Nový patent

Spoločnosť Bolt, ktorej kolobežky nájdeme v množstve slovenských miest, chce proti takýmto manierom bojovať.

„Vyvinula systém rozpoznania náhlych zmien hmotnosti, ktoré naznačujú jazdu viacerých osôb. Spoločnosť už podala žiadosť o registráciu tohto patentu na Európsky patentový úrad," píše portál Fony.sk.

Prečítajte si tiež

Pod vplyvom sa neodveziete

Druhou pripravovanou novinkou, ktorá má zvýšiť bezpečnosť, je test reakčných schopností. Jeho účelom je vyhodnotiť, či je jazdec triezvy. Počas testu mu aplikácia ešte pred stúpnutím na kolobežku ukáže niekoľko pokynov, na ktoré musí reagovať.

Ak testom neprejde, nebude môcť kolobežku použiť

„Používatelia ho budú musieť absolvovať v čase od polnoci do skorých ranných hodín a len vo vybraných lokalitách s pestrým nočným životom. Táto funkcia bude na Slovensku zavedená v priebehu nasledujúcich mesiacov," informuje portál Fony.sk.

V súčasnosti sú kolobežky Bolt k dispozícii v 16 slovenských mestách. V Bratislave, Trnave, Piešťanoch, Galante, Hlohovci a v Holíči spoločnosť na cesty nasadí novú, štvrtú generáciu svojich kolobežiek. Tá disponuje vymeniteľnou batériou a je 100 % recyklovateľná s očakávanou životnosťou 60 mesiacov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie lákavé články

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM