Jesenný pochod HP je za dverami: Dajte pozor, zmenili trasu
Už tento víkend sa môžete tešiť na 34. ročník jesenného HP pochodu. Organizátorom je tradične Klub slovenských turistov Hlohovec. Pozor ale na zmenu trasy pochodu.
Zmena trasy
Pôvodná trasa červeného značeného chodníka Hlohovec – Havran je oplotená. O smerovaní novej trasy ešte nie je oficiálne rozhodnuté a nová trasa nebola vyznačená. Z tohto dôvodu by ste mali na akcii Pochod HP aj na iných akciách používať dočasnú náhradnú trasu, ktorá je vyznačená po lesných cestách a chodníkoch, obchádzajúcich uvedenú oboru. Táto trasa je vyznačená červenými fáborkami (plátené mašle) a začína, aj končí na pôvodnom, červeno značenom chodníku.
Trasy
35 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Čertova Pec –
Piešťany (9 hod)
22 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran (6 hod)
17 km: Jalšové – Ovčia skala – Havran (4,5 hod)
12 km: Hlohovec – Ovčia skala – Jalšové (3,5 hod)
Štart
35, 22 a 12 km: Hlohovec, železničná st., 7:00 – 9:00 hod
17 km: Jalšové obec (Doprava z HC na štart autobusom SAD
o 7:50 a 9:20 hod zo zastávky Hlohová ul., alebo žel. st.
Štartovná registrácia je na kontrole Ovčia skala)
Cieľ
35 km: Piešťany (cieľová registrácia na kontrole Havran) 22 km: Havra 17 km: Havran 12 km: Jalšové (cieľová registrácia na kontrole Ovčia skala)
Iné
Doprava Havran – HC autobusmi SAD a osobitným autobusom KST. Na štarte v Hlohovci je možné zakúpiť občerstvenie v blízkych gastrozariadeniach a obchodoch. Na trase je možné občerstvenie iba z vlastných zásob. V cieli je možné zakúpiť jedlá a nápoje v reštaurácii v sedle Havran. Záverečné občerstvenie po návrate do Hlohovca je možné v pohostinských podnikoch v Hlohovci, podľa vlastného výberu turistov. (Bližšie informácie na štarte, kontrole a v cieli). Pochodu sa každý zúčastňuje na vlastné nebezpečie.