Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Knižnici schválili dotáciu: Detské oddelenie sa bude tešiť z nového nábytku

Mestská knižnica Hlohovec uspela v žiadosti o dotáciu z Fondu na podporu umenia. Novým nábytkom zariadi detské oddelenie.

Ilustračný obrázok k článku Knižnici schválili dotáciu: Detské oddelenie sa bude tešiť z nového nábytku
5
Galéria
Zdroj: MKC Hlohovec

Mestská knižnica Hlohovec bola úspešná v žiadaní o dotáciu z Fondu na rozvoj umenia. Ten jej odklepol finančný príspevok vo výške 4 000 eur. Knižnica plánuje za získané peniaze nakúpiť nábytok do detského oddelenia. Knižnica by mala byť opäť o niečo krajšia už koncom leta.

„Za získanú finančnú dotáciu plánujeme nakúpiť nábytok na tvorivé dielne – stoly s nastaviteľnými nohami, stoličky, mobilné knihovničky na výstavky kníh, ktoré budú slúžiť aj pri podujatiach a besedách, skriňu na materiál, detské sedačky s úložným priestorom , edukačné paravány a detské kusové koberce – škôlky na skákanie (abecedu a kto ďalej doskočí),“ uviedla Nicole Vajgelová, projektová manažérka a metodička mestskej knižnice.

Ak všetko pôjde podľa plánu, z nového zariadenia detského oddelenia by sa mohli najmenší „knihomoli“ tešiť už koncom letných prázdnin, najneskôr začiatkom školského roka.

„Mesiac realizácie je ťažko dnes odhadnúť, koncom júla prídu peniaze na účet a dodacia doba je asi 1 mesiac. Odhadujeme, že na začiatku školského roka bude oddelenie hotové,“ upresnila Vajgelová.

Ako to bude vo vynovenej knižnici vyzerať sa dozviete, ak nahliadnete do našej fotogalérie.

Knižnici schválili dotáciu: Detské oddelenie sa bude tešiť z nového nábytku
5
Galéria
Zdroj: MKC Hlohovec
Zdroj: MKC Hlohovec
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM