Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Krajšie a čistejšie mesto: Dobrovoľníci zatočili s odpadkami v uliciach Hlohovca, FOTO

Viac ako dve stovky dobrovoľníkov sa zúčastnili jarného upratovania mesta od odpadkov v uliciach a prírodných lokalitách. Tohtoročný Smeťozber účasťou trhol rekord.

Ilustračný obrázok k článku Krajšie a čistejšie mesto: Dobrovoľníci zatočili s odpadkami v uliciach Hlohovca, FOTO
13
Galéria
Zdroj: OZ Frastačania

Ani tento rok sa nezaobišiel bez tradičného upratovania mesta dobrovoľníkmi pod taktovkou Občianskeho združenia Fraštačania.

Jarný smeťozber 2019, ktorý sa konal 13. apríla, sa tešil rekordnej účasti. Okrem členov OZ Fraštačania sa zapojili deti s rodičmi, základné školy s učiteľmi a študentmi, aktivisti z DOZOR HC, aj zamestnanci Mestského úradu.

Spoločnými silami vyčistili mnohé odpadkami zanesené mestské lokality pod vedením koordinátorov, ktorí čakali na účastníkov na ôsmich stanovištiach a rozdávali okrem inštrukcií aj ochranné rukavice a plastové vrecia na odpad.

Podľa informácií, ktoré OZ Fraštačania zverejnili na sociálnej sieti, sa tento rok Smeťozberu zúčastnilo 238 dobrovoľníkov, čo je o 26 viac v porovnaní s minulým rokom. Aj keď sa organizátori obávali, že účasť bude nižšia kvôli zlému počasiu, upratovania chtiví Hlohovčania sa nedali odradiť.

“K 8 zverejneným lokalitám pribudli 3, vďaka ZŠ Koperníkova, zamestnancom mesta a poľovníkom v Šulekove. Celkovo sa mesto čistilo v 11 lokalitách. Zaplnili sme kopcom 2 veľkokapacitné kontajnery v Hlohoveckej časti, v Šulekovskej 2,5 kontajnera a vyčistili sme tak mesto od odpadkov vo viacerých lokalitách,” informovalo OZ Fraštačania.

Na záver podujatia sa už tradične konala opekačka pri športovej hale Na zábraní, kde bolo pripravené aj male prekvapenie pre deti v podobe nadrozmerného “Človeče, nehnevaj sa”, ktoré si mohli zahrať so živými figúrkami.

“Ďakujeme deťom zo základných škôl Koperníkova, Arpáda Felcána, Vilka Šuleka, Podzámska a ich rodičom, pedagógom a riaditeľkám za účasť a aktívnu podporu. Naše poďakovanie patrí aj zamestnancom Mestského úradu, poľovníkom v Šulekove, našim pravidelným smeťozberačom z DOZOR HC a všetkým zúčastneným členom OZ Fraštačania, ktorí sa podieľali na samotnej organizácii akcie, koordinácii jednotlivých úsekov, vývoze odpadu, príprave a realizácii opekačky pre účastníkov smeťozberu, až po samotný záver a upratovanie,” vyjadrili poďakovanie organizátori akcie.

Ako sa dobrovoľníkom darilo sa môžete presvedčiť nahliadnutím do galérie.

Krajšie a čistejšie mesto: Dobrovoľníci zatočili s odpadkami v uliciach Hlohovca
13
Galéria
Zdroj: OZ Frastačania
Zdroj: OZ Frastačania
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM