BTW Krimi Správy

Kým opitého vodiča brali policajti, kamarát sa mu postaral o auto. Opitý rovnako

Trnavskí policajti zažili v nedeľu v noci kuriózny prípad. Začalo to tým, že v časti Oravné zastavili Citroen Berlingo.

Ilustračný obrázok k článku Kým opitého vodiča brali policajti, kamarát sa mu postaral o auto. Opitý rovnako
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

Začalo to ako bežná cestná kontrola, keď trnavskí policajti zastavili v nedeľu o 01.30 h v časti Oravné osobné auto CItroen Berlingo. O incidente informovala Polícia SR – Trnavský kraj na sociálnej sieti.

Policajti pri kontrole podrobili 48 ročného vodiča dychovej skúške na alkohol. „Namerali mu 1,24 mg/l alkoholu a o niekoľko minút neskôr prístroj ukázal hodnotu 1,33 mg, čo je v prepočte 2,77 promile,“ upresnili policajti.

To však nebolo všetko. „Ďalšou kontrolou policajti zistili, že vodič má aj uložený zákaz viesť motorové vozidlá, a to na dobu 72 mesiacov, až do roku 2023. Policajti vodiča zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia,“ uviedla polícia.

Príbeh však na tomto mieste neskončil, a to vďaka obetavému kamarátovi. Možno z presvedčenia, že človek v núdzi pozná priateľa, sa rozhodol zadržanému vodičovi postarať o auto a asi po 40 minútach si sadol za volant Citroenu aj on. Situáciu však nevyhodnotil najlepšie. Ďalšia hliadka totiž skontrolovala aj jeho a zistila, že v pití za svojím kamarátom nezaostával. „Nameraná hodnota alkoholu v dychu 51 ročného Trnavčana vystúpila tiež na 1,33 mg,“ doložila polícia. Do cely poputoval aj tento vodič Berlinga.

Obaja kamaráti už boli obvinení z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a mladší navyše z marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Incident v okrese Hlohovec

Aj hlohovskí policajti vykonávali dohľad nad cestnou premávkou. V sobotu okolo 16.30 zastavili v obci Bojničky Škodu Octavia. Jej 42 ročný vodič bol tiež dosť pod parou, nafúkal 1,06 mg, čo je 2,21 promile. Rovnako ako vodič z trnavského incidentu jazdil napriek uloženému zákazu viesť vozidlá do roku 2021. „Aj on si vyslúžil obvinenie z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a z marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ uzavrela prípad polícia.

Fotografia k článku je ilustračná.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM