Klaudia Goncalves Správy

Nestihli ste zber vianočných stromčekov? Mesto vyhlásilo náhradný termín

Keďže zber vianočných stromčekov neprebehol na celom území mesta tak, ako mal, radnica zverejnila náhradný termín, kedy môžete stromčeky nechať pri kontajneriskách.

Ilustračný obrázok k článku Nestihli ste zber vianočných stromčekov? Mesto vyhlásilo náhradný termín
Zdroj: TASR

Zber vianočných stromčekov neprebehol na území mesta v celom rozsahu tak, ako by mal. Informáciu zverejnila radnica na sociálnej sieti.

„Príčinou bola technická porucha na zvozovom aute. Za vzniknuté problémy spôsobené dodávateľom služby sa, samozrejme, ospravedlňujeme,“ uviedla radnica.

Ak ste nestihli stromček medzitým odviesť do zberného dvora, môžete využiť náhradný termín vývozu. Ak ste stromček vyložili ku kontajnerom, prípadne pred dom a neprekáža vozidlám, môže tam zostať vyložený do termíny zberu.

„Náhradný zber vianočných stromčekov, ktoré zazmluvnená spoločnosť nestihla odviezť, bude v pondelok 20. januára 2020,“ informovalo mesto o náhradnom termíne.

Termín nasledujúceho zebru zostáva nezmenený, prebiehať bude presne o týždeň po náhradnom zbere.

„Riadny, druhý zber stromčekov na území celého mesta sa uskutoční v avizovanom termíne 27. januára,“ uviedla radnica s dodatkom, že v určené termíny je stromčeky potrebné vyložiť najneskôr do 6:00 ráno, tak ako je zvykom pri zbere iných odpadov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM