Klaudia Goncalves Krimi

Objasnili prípady ukradnutého náradia za 20-tisíc eur: Páchatelia skončili vo väzbe

Polícia objasnila prípady ukradnutého náradia za viac ako 20-tisíc eur. Trojica páchateľov skončila vo väzbe.

Ilustračný obrázok k článku Objasnili prípady ukradnutého náradia za 20-tisíc eur: Páchatelia skončili vo väzbe
Zdroj: TASR

Polícia úspešne objasnila prípady ukradnutého náradia z unimobuniek v Hlohovci. Trojica páchateľov skončila vo väzbe.

„Vyšetrovateľ obvinil štvoricu mužov z krádeží vlámaním do pracovných unimobuniek v Hlohovci,“ uviedla Mária Linkešová z KR PZ Trnava.

Podľa jej slov mali muži prvýkrát vykonať krádež vlámaním koncom júna a z pracovných priestorov odcudzili motory, 15 rezných kotúčov, 15 pílových listov na kov, zverák, medené a hliníkové káble a ďalšie pracovné náradie v hodnote viac ako 12-tis. eur.

„Na ulicu Priemyselnú v Hlohovci sa zlodeji opäť vrátili koncom augusta a opäť sa vlámali do unimobunky, ktorá patrila susednej spoločnosti. Z tej sa im v skorých ranných hodinách podarilo zobrať pracovnú techniku a náradie za ďalších 10700 eur,“ informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa.

Ako informuje polícia, muži mali všetok nakradnutý materiál rozpredať. „Na základe operatívnych informácií policajti stotožnili 4 mužov, 23-ročného Marcela, 18-ročného Dávida, a bratov Jaroslava a Petra vo veku 28 a 29 rokov,“ informovala Linkešová.

Vyšetrovateľ mužov obvinil z krádeže spolupáchateľstvom a na troch z nich spracoval návrh na ich väzobné stíhanie. „Na základe rozhodnutia súdu boli všetci traja eskortovaní do výkonu väzby. Najmladší z nich je stíhaný na slobode,“ dodala Linkešová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM