Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Obmedzenia na moste vstúpia čoskoro do platnosti: Prejazd kamiónov bude zakázaný

Nákladní dopravcovia, ktorých trasy vedú cez hlohovský cestný most musia od polovice augusta čeliť dopravným obmedzeniam. Vozidlá nad 12 t už mostom neprejdú.

Ilustračný obrázok k článku Obmedzenia na moste vstúpia čoskoro do platnosti: Prejazd kamiónov bude zakázaný
12
Galéria

Termín osadia dopravných značiek obmedzujúcich prejazd cez hlohovský most sa blíži. Z premávky na moste bude dočasne vylúčená nákladná doprava nad 12 ton. Dôvodom je havarijný stav mosta a odľahčenie premávky do doby začatia opráv. Tie sú plánované na budúci rok. Dopravné obmedzenia sa dotknú všetkých nákladných prepravcov a firiem v okolí.

„Nákladná doprava nad 12 ton bude z premávky na moste vylúčená k 12. augustu 2019,“ informovala radnica na svojom webe.

K osádzaniu značiek má podľa informácií z radnice dôjsť počas prvého augustového týždňa. „Ide o opatrenie na ochranu obyvateľov mesta a dopravcov,“ uviedol Trnavský samosprávny kraj, ktorý je správcom mosta a celá rekonštrukcia prebieha v jeho réžii.

Výnimku na prejazd budú mať iba autobusy, vozidlá pre údržbu komunikácií a komunálne služby. K žiadnym iným výnimkám Správa údržby ciest nepristúpila, hoci takýchto požiadaviek bolo mnoho,“ uviedlo mesto Hlohovec.

Na dodržiavanie dopravných obmedzení bude dozerať aj polícia. „Polícia od prvého dňa spustenia dopravných obmedzení bude situáciu dôsledne monitorovať a v prípade, že vodiči nebudú rešpektovať osadené značenie, policajné hliadky budú pripravené situáciu riešiť v zmysle zákona,“ informovala hovorkyňa KRZP v Trnave Mária Linkešová.

Potrebné informácie môžete získať v čase 9.00 – 15.00 hod. telefonicky na číslach: Odbor dopravnej politiky Úradu Trnavského samosprávneho kraja : +421 33 5559 541 alebo Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja: +421 33 5531 287, 288 – kl. 111

Most v Hlohovci
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM