Krimi

Polícia obvinila muža, ktorý na ulici zastrelil psa: Zbraň použil pred malým chlapcom

Obvinený muž zastrelil psa priamo na ulici v blízkosti domov. Videla to majiteľka aj jej sedemročný synovec. Prečo to urobil?

Ilustračný obrázok k článku Polícia obvinila muža, ktorý na ulici zastrelil psa: Zbraň použil pred malým chlapcom
Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj

Enviropolícia obvinila muža, ktorý zastrelil na ulici psa. Dôvodom usmrtenia psa legálne držanou zbraňou malo byť to, že pes na obvineného štekal a pobehoval okolo neho bez toho, aby na obvineného zaútočil, informovala Zuzana Hrabovská z Prezídia Policajného zboru.

Vyšetrovateľ oddelenia Nitra odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality vzniesol obvinenie voči 54-ročnému mužovi D. S. z obce Jalšové v okrese Hlohovec za prečin usmrtenia spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu.

Prečítajte si tiež

Strieľal pred malým chlapcom

Prípad sa stal v auguste 2023 na ulici v blízkosti rodinných domov v obci Jalšové. Obvinený muž zastrelil kríženca jazvečíka v bezprostrednej blízkosti jeho majiteľky a jej sedemročného synovca. Páchateľ spôsobil psovi strelné poranenie hrudníka, na následky ktorého aj napriek včasnej chirurgickej intervencii pes neskôr uhynul.

V prípade dokázania viny páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až do výšky päť rokov.

Polícia upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti, pričom v prípade usmrtenia spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu je takéto konanie považované za trestný čin.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM