Správy

Samosprávy sa môžu uchádzať o dotácie: Trnavská župa im uľahčila podávanie žiadostí

Na samosprávy v Trnavskom kraji čaká 150-tisíc eur. Požiadať o dotáciu môžu prvýkrát cez Dátové centrum obcí a miest.

Ilustračný obrázok k článku Samosprávy sa môžu uchádzať o dotácie: Trnavská župa im uľahčila podávanie žiadostí
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Obce a mestá Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) môžu v tomto roku prvýkrát o dotácie žiadať aj prostredníctvom Dátového centra obcí a miest (DCOM). Úrad TTSK sa rozhodol podľa vyjadrenia predsedu Jozefa Viskupiča im uľahčiť tento proces, každá samospráva môže podať dve žiadosti.

V rámci aktuálnej výzvy je na podporu aktivít a rozvoja kraja v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti a zdravotníctva v rozpočte TTSK vyčlenených 150 000 eur.

Minimálna výška jednej dotácie je 500 eur. Termín podania žiadostí je do 5. februára.

„Stále sa snažíme vylepšovať elektronické služby a zjednodušovať komunikáciu obyvateľov aj iných verejných inštitúcií s TTSK. Prvýkrát môžu obce a mestá podať žiadosti okrem nášho dotačného portálu aj cez portál DCOM, na ktorý sú zvyknuté zo svojho bežného fungovania,“ uviedol Viskupič.

Všetky informácie vrátane externého formulára a textu výzvy sú pre obce a mestá k dispozícii v DCOM. Ďalšie informácie a podpora pri vytváraní žiadostí je možné získať na telefónnom čísle DCOM call centra v pracovných dňoch alebo na e-mailovej adrese callcentrum@dcom.sk. "Návod na podávanie žiadostí cez portál TTSK je k dispozícií na www.trnava-vuc.sk doplnil Viskupič.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM