Erik Bojničan Rôzne

Sezóna špekáčikov na čerstvom vzduchu je tu: 3 miesta v Hlohovci, kam si je ísť radosť opekať

Teplé jarné počasie priam ťahá do prírody. Nezameniteľne k tomu patrí aj atmosféra opekačky s rodinou či priateľmi. Aby ste si ju vychutnali, nemusíte pritom vôbec chodiť ďaleko. Toto sú tri miesta v Hlohovci, kde to stojí za to.

Ilustračný obrázok k článku Sezóna špekáčikov na čerstvom vzduchu je tu: 3 miesta v Hlohovci, kam si je ísť radosť opekať
Zdroj: TASR

Po prechádzke okolitou prírodou či ako spríjemnenie podvečera s najbližšími padne vhod, posilniť sa. A čo si človek v tomto období vychutná viac, ako dobroty, vlastnoručne opečené na ohni? Aj Hlohovec ponúka mnoho miest, kde môžete stráviť príjemné chvíle pri ohni, neďaleko od rušného mesta. Vybrali sme pre vás tri tipy, kam na opekačku v okolí nášho mesta.

Pod Šomodou

Ak ste zo Sihote, popri hrádzi vás čaká množstvo ohnísk. Pre tých náročnejších, ktorí sú pre ticho a pokoj ochotní prejsť trocha dlhšiu vzdialenosť je na tento smer popri rieke Váh prekrásna lokalita. Pod Šomodou je pre ľudí, ktorí majú radi prírodu čo obdivovať. Kľukatá cestička, ktorá vedie cez lúky a polia pri sebe ukrýva množstvo zákutí, kde sa dá pri ohníku stráviť príjemný čas.

„V časoch, keď som ešte býval na Sihoti, bolo moje obľúbené miesto, kam som na jar zvykol chodievať, hodný kus za sídliskom, niekde v oblasti, kde končia záhradky pod Šomodou,“ prezradil Jakub (26), podľa ktorého niekde nad nimi je skrytá jedna lúčka, ku ktorej nie je ľahké dostať sa, človek musí prekonať mnoho hustých kríkov, letorastov a im podobných drevín. „Avšak to ticho a kľud, ktoré tam vládne, či výhľad na Váh pretínajúci okolitú krajinu a neďaleké polia stojí za to,“ dodáva Jakub.

Vyhliadka Šianec

Táto vyhliadka je miestom, odkiaľ je na mesto Hlohovec aj široké okolie najlepší výhľad. Počas dňa je za dobrého počasia vidieť až Malé Karpaty. Večerná návšteva tohto krásneho miesta zasa ponúka výhľad na rozsvietené mestá v širokom okolí. Na Šianci slúži ľuďom aj tabuľa, na ktorej je popis krajiny a história mesta v Slovenčine a niekoľkých iných jazykoch. Samotná vyhliadka má už prichystané ohnisko, menším problémom by mohlo byť drevo. Krásny výhľad však túto drobnosť určite vynahradí.

„Jedny z mojich obľúbených miest na opekanie sú západné až severné svahy Šianca. Najmä pre nádherné výhľady na Podunajskú nížinu, Hlohovec a taktiež kvôli romantickým západom slnka,“ hovorí Štefan (25).

Štrkovisko v mestskej časti sv. Peter (Peterské bagrovisko)

Štrkovisko v mestskej časti sv. Peter ktoré vzniklo pri ťažbe štrkopiesku je najväčšou vodnou plochou v meste Hlohovec. Poloha štrkoviska ako aj jeho dostupnosť z hrádze sú jedny z dôvodov, prečo sa teší veľkej obľube u veľkej časti Hlohovčanov. Rybári si túto vodnú plochu veľmi obľúbili, vzhľadom na to, že sa v nej darí množstvu rýb. Konajú sa tam aj už tradičné rybárske preteky. Ostatní si štrkovisko obľúbili z iných dôvodov. Už dlhé roky je vodná plocha v letných mesiacoch obľúbeným miestom na kúpanie. Rovnako dobre sa tu aj opeká. Dlhý členitý breh ponúka veľké množstvo zákutí, kde je každým rokom množstvo ohnísk.

„Na Peterskom štrkovisku je to najlepšie. Z časti aj preto, že tam je veľa dreva a veľa húštin, ktoré majú rôzne využitie. Je tam super napriek tomu, že voda niekedy nemá až takú lákavú farbu,“ zo smiechom opisuje Marek (27).

Čítajte tiež:

Po zime si vychutnajte skvelý relax: 5 miest v Hlohovci a okolí, ktoré počas jari stoja za návštevu

Radosť pre oči v Hlohovci, takto krásne rozkvitlo mesto: Jarné obrázky, čo vám pohladia dušu!

Neďaleko od nás vyrástla nová turistická rozhľadňa: Niekedy z nej vidno až po Bratislavu!

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM