Tlačové správy

Skvelá správa pre slovenský basketbal! Získal nového významného partnera stávkovú spoločnosť Niké

Jeden z najpopulárnejších halových športov na Slovensku má nového titulárneho partnera. Stala sa ním stávková spoločnosť Niké. Tá podporí mužskú aj ženskú reprezentáciu.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá správa pre slovenský basketbal! Získal nového významného partnera stávkovú spoločnosť Niké
Zdroj: Niké

Novinkou tiež je, že po novom sponzorovi ponesú názov aj obe ligové súťaže – mužská sa po novom bude nazývať Niké SBL a ženská Niké EXZ.

Niké a basketbal patria k sebe. Jasným dôkazom toho je dlhodobé partnerstvo s jedným z najúspešnejších mužských kolektívov BC Prievidza. Teraz jednotka na stávkovom trhu do svojho bohatého sponzoringového portfólia pridala celý slovenský basketbal.

Žijeme náročnú dobu. Ovplyvnila chod každého odvetvia, športu nevynímajúc. My v Niké si to uvedomujeme. Od svojho vzniku, už 30 rokov razíme cestu aktívnej podpory slovenského športu. Pred niekoľkými dňami sme oznámili partnerstvo so Slovenským zväzom hádzanej, teraz v koncepte podpory tradičných loptových hier pokračujeme s basketbalom. Chceme byť pri zrode výnimočných talentov, sledovať ich napredovanie, víťazstvá a povzbudzovať ich na ich vzrušujúcej ceste,“ povedal v oficiálnom stanovisku generálny riaditeľ Niké, Doc. Ing. Otto Berger CSc.

Spolupráca na viacerých úrovniach

Stávková spoločnosť sa stala partnerom ako mužskej, tak aj ženskej reprezentácie. Niké vstupuje aj do oboch klubových súťaží. Mužská liga sa po novom bude volať Niké SBL – Slovenská basketbalová liga, ženská ponesie názov Niké EXZ – Extraliga žien. „Našim zámerom bolo slovenský basketbal podporiť komplexne. Nielen špičku hráčov, ktorá je združená v reprezentácií. Ale aj jednotlivé súťaže. Veď práve v nich rastú nové talenty aj pre reprezentáciu. A navyše klubový basketbal má na Slovensku veľmi silnú základňu fanúšikov a teší sa mimoriadnej obľube divákov. Aj na tom chceme stavať našu spoluprácu,“ ozrejmil spojenie výkonný riaditeľ Niké Ing. Roman Berger.

Jedným z prvých krokov ako zvýšiť úroveň ligových súťaží je aj fakt, že všetky zápasy si budú môcť fanúšikovia pozrieť naživo v TV Niké.

Každý duel mužskej i ženskej ligy si budú môcť fanúšikovia pozrieť na jednom mieste. Chceme zvýšiť zážitok zo sledovania zápasov pre fanúšikov, podobne ako to poznajú v iných európskych súťažiach,“ dodal výkonný riaditeľ.

Niké bola založená v roku 1991, je najstaršou a zároveň najväčšou stávkovou spoločnosťou na Slovensku. Úspech spoločnosti je postavený na využívaní najmodernejších technológií pre dokonalý zážitok z hry. Vďaka neustálym inováciám je Niké naďalej najobľúbenejšou značkou na slovenskom trhu. Niké je však známa aj aktívnou podporou slovenského športu. Je hrdým partnerom slovenskej športovkyne roka za rok 2020 Petry Vlhovej. Je generálnym partnerom hokejového i futbalového Slovana, ale aj Slovenského zväzu hádzanej. Spája sa aj s úspešnými značkami vo svojom odvetví ako sú cyklistické preteky Okolo Slovenska, či Medzinárodný maratón mieru.

Záznam z tlačovej konferencie nájdete tu:

Zdroj: Niké

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Niké
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM