BTW

Tip na výlet: Zoberte bicykel a vyskúšajte nový cyklochodník!

Napriek nezodpovednému správaniu niektorých cyklistov vstupujúcich na stavbu, realizátor dokončil nový úsek cyklochodníka Hlohovec - Koplotovce včas.

Ilustračný obrázok k článku Tip na výlet: Zoberte bicykel a vyskúšajte nový cyklochodník!
5
Galéria
Zdroj: Mesto Hlohovec

Projekt je aktuálne v preberacom konaní stavby od zhotoviteľa. Informovala o tom hovorkyňa mesta Hlohovec Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Posledné doladenie

Podľa hovorkyne už stačí len odstrániť zistené drobné nedostatky „Potom prebehne kolaudačné rozhodnutie a môžete si užívať pohodlnú jazdu po novom asfalte,“ oznámila.

Chodník nie je odrezaným úsekom, ale nadväzuje na už existujúcu cyklotrasu. To umožňuje aj rodinám s deťmi spraviť si pekný a hlavne bezpečný cyklovýlet.

Cyklochodník na ochrannej hrádzi aktuálne vedie z Hlohovca až po koniec katastrálneho územia Hlohovec, pričom sa napája na už existujúci v lokalite pri Peterských jazerách. Dĺžka nového úseku je takmer dva kilometre.

Spoločná cestička pre peších a cyklistov je súčasťou cyklostratégie Trnavského samosprávneho kraja. „V širšom kontexte bude súčasťou dopravného nemotoristického prepojenia medzi Červeníkom – Leopoldovom – Hlohovcom, miestna časť Šulekovo a Koplotovcami, ktoré vhodným spôsobom doplňuje základnú komunikačnú os Vážskej cyklomagistrály,“ vysvetlila hovorkyňa.

Komu je určený

Úsek má slúžiť spoločne cyklistom aj chodcom, pričom cyklista nesmie ohroziť chodca, a podľa toho je označený dopravným značením. „Cestičku môže použiť aj osoba pohybujúca sa na kolieskových korčuliach či kolobežke, ak tým neobmedzí ani neohrozí vyznačených užívateľov. Iným účastníkom cestnej premávky je používanie cestičky zakázané,“ dodala Hrinková Siebenstichová.

Projekt bol podporený dotáciou z Ministerstva dopravy a výstavby SR na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky vo výške viac ako 200 000 €.

Nie všetko išlo hladko

Počas stavebných prác bol úsek plne uzavretý a mesto Hlohovec opakovane vyzývalo cyklistov k trpezlivosti a zodpovednému správaniu a neprechádzali staveniskom. Dôvodom bola nielen bezpečnosť cyklistov ale aj snaha o udržanie kvality povrchu pred nalievaním asfaltu. Napriek tomu sa našli nedočkavci, ktorí tieto odporúčania ignorovali čím riskovali narušenie priebehu výstavby.

Našťastie, cyklochodník je už hotový a slúžiť bude aj im.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM