Klaudia Goncalves Kultúra

To najlepšie z filmov na enviromentálnu tému: Ekotopfilm - Envirofilm v Hlohovci

Filmový festival Ekotopfil - Envirofilm je opäť na cestách a zavíta i do Hlohovca. Divákom ponúkne zaujímavé dokumentárne filmy na environmentálnu tému

Ilustračný obrázok k článku To najlepšie z filmov na enviromentálnu tému: Ekotopfilm - Envirofilm v Hlohovci
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Do Hlohovca prinesie Ekotopfilm to najlepšie z aktuálneho festivalového ročníka. Cieľom podujatia je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja, a to prostredníctvom filmových premietaní a sprievodných diskusií.

Podujatie sa uskutoční v piatok, 14. decembra 2018 od 16:00 do 21:30 hod. v Empírovom divadle v Hlohovci.

Kým dopoludnie bude patriť deťom z vopred nahlásených základných a stredných škôl, podvečer sa otvoria brány pre verejnosť. Junior festival pre žiakov škôl je zameraný na environmentálnu výchovu žiakov, kde sa deti pomocou krátkych filmov a interaktívnych sprievodných aktivít učia k zodpovednosti voči životnému prostrediu.

Diváci môžu na podujatí počas premietaní nabrať nové informácie a inšpirácie do života, filmový program bude naozaj pestrý. Zavedie návštevníkov do divokej prírody, odhalí nelegálne praktiky a predstaví nové riešenia súčasných problémov. Sprievodným programom “mimo plátna” budú diskusie s hosťami na aktuálne témy.

Program premietania:

  • 16:00 MEDVEDE Z KAMČATKY. ZROD ŽIVOTA
  • 17:00 PO ZÁRUKE
  • 18:00 MIMO PLÁTNA
  • 19:00 PYTLIACKE PODSVETIE
  • 19:50 SLAMKY

Foto: ilustračné

  • 20:30 BIELE ŠÁLKY UŽ NETREBA

Foto: ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM