BTW Správy Samospráva

Trnavská župa zabojuje proti prívalovým dažďom a povodniam

Finančne podporí vodozádržné opatrenia a dobrovoľných hasičov.

Ilustračný obrázok k článku Trnavská župa zabojuje proti prívalovým dažďom a povodniam
Zdroj: Facebook.com/Trnavský samosprávny kraj

Projekty zamerané na zadržiavanie vody v krajine, ktoré pôsobia aj ako ochrana proti povodniam, budú podporené z centrálneho krízového fondu Trnavského samosprávneho kraja. Informuje o tom kancelária TTSK na svojej webovej stránke.

V rámci júlovej výzvy bude podporených až 22 projektov celkovou sumou viac ako 81-tisíc eur. Fond tiež poskytne peniaze dobrovoľným hasičom na plnenie úloh pri ochrane ľudí a majetku.

„Klimatické zmeny so sebou prinášajú situácie, s ktorými sa aj v trnavskej župe čoraz pravidelnejšie stretávame. Azda paradoxne, napriek tomu, že Trnavský kraj patrí medzi najsuchšie na Slovensku, musíme opakovane riešiť dôsledky prívalových dažďov a povodní. Preto sa fond zameriava aj na podporu vodozádržných opatrení a dobrovoľných hasičov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Protipovodňové projekty sú zamerané predovšetkým na čistenie vsakovacích jám, vodozádržných nádrží či budovanie zatrávnených vsakovacích nádrží. V prípade dobrovoľných hasičov pôjdu financie na nákup ochranných oblekov, hadíc, či rôzneho druhu náradia.

Zoznam všetkých podporených prostriedkov si môžte pozrieť na webstránke kraja.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM