BTW Správy Samospráva

Trnavský kraj podporí školy sumou 4,2 milióna eur, ktoré získal z eurofondov

Príspevok využije župa na modernizáciu počítačových učební, mimoškolskú činnosť žiakov a doplnkové vzdelávanie učiteľov vrátane ich finančnej podpory.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský kraj podporí školy sumou 4,2 milióna eur, ktoré získal z eurofondov
Zdroj: pixabay.com

Do programu bude podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča zapojených viac ako 2800 žiakov a 330 učiteľov a odborných zamestnancov zo 14 stredných škôl.

„Našim školám sme výrazne pomohli pri získaní rozvojových prostriedkov, celú prípravu žiadostí o eurofondy sme prevzali na seba. Školy tak nemuseli jednotlivo prechádzať zložitým administratívnym procesom a budú aktivity projektu len realizovať,“ uviedol Viskupič.

Kam peniaze potečú

Časť získaných prostriedkov je vyčlenených na modernizáciu odborných učební s prvkami informačno-komunikačných technológií. Vytvorené budú aj nové vyučovacie predmety, ktoré podporia osobnostný a profesijný rast žiakov. Vzniknú tiež mimoškolské aktivity na podporu čitateľskej, matematickej, jazykovej či finančnej gramotnosti a IT zručností.

Tieto aktivity budú realizované prostredníctvom workshopov, seminárov, prednášok, súťaží či exkurzií.

Učitelia a odborní zamestnanci budú podľa Viskupiča finančne motivovaní vymieňať si skúsenosti zo zavádzania inovácií do procesu vzdelávania v tzv. pedagogických kluboch.

Dvojročný projekt má byť spustený v septembri s podporou vo výške 3,998 milióna eur z Operačného programu Ľudské zdroje. Spoluúčasť kraja je 210.440 eur.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM