Klaudia Goncalves Krimi Rôzne Správy

V Hlohovci vyčíňali neznámi vandali: Mesto poznačili hákovými krížmi

V noci zo štvrtku na piatok sa pri vjazde do mesta Hlohovec objavili nacistické symboly.

Ilustračný obrázok k článku V Hlohovci vyčíňali neznámi vandali: Mesto poznačili hákovými krížmi
3
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves

Neznámi vandali popísali tabuľu označujúcu názov mesta pri vstupe do Hlohovca smerom od Leopoldova. Ďalší hákový kríž sa nachádza pri kruhovom objazde pred mostom.

Podľa informácií z Mestského úradu má mesto vedomosť zatiaľ o dvoch hákových krížoch pred vstupom do mesta, ďalšie sa nachádzajú v miestnej časti Šulekovo. Všetky sú na hlavnom cestnom ťahu, dohromady sa jedná o 5 krížov. Celým prípadom sa zaoberá Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru (NAKA).

“Uvedenú vec vyšetruje vyšetrovateľ NAKA ako extrémistický trestný čin, bližšie informácie vzhľadom na v súšasnosti vykonávané úkony trestného konania nie je možné poskytnúť,” uviedol Martin Wäldl z oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.

Na odstraňovaní škôd pracujú už dnes zamestnanci Odboru majetku mesta, poškodené miesta budú očistené od hanlivých symbolov.

Podobný prípad vandalizmu sa vyskytol v Hlohovci už v minulosti – vtedy sa podobné symboly objavili v Zámockej záhrade. O prípade budeme ďalej informovať.

V Hlohovci vičíňali neznámi vandali: Mesto je poznačené hákovými krížmi
3
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM